Składany smartfon Oppo może mieć wysuwaną kamerę

Najnowszy patent Oppo sugeruje, że chiński producent wykorzysta pomysł na wysuwaną kamerę również w składanym smartfonie. Pozwoli to usunąć ramki otaczające wyświetlacz nowego sprzętu.

Chińska firma Oppo jest liderem w stosowaniu w swych smartfonach wysuwanych kamer. Producent montuje ten element już od dłuższego czasu i można go spotkać w coraz większej liczbie urządzeń. Być może wkrótce znajdziemy go również w pierwszym składanym smartfonie tej marki.

Oppo

Witryna LetsGoDigital zaprezentowała bowiem najnowszy patent należący do azjatyckiego producenta, który pokazuje kolejną koncepcję składanego smartfona. Zaprezentowany na nim pomysł jest szczególnie interesujący, gdyż widać na nim urządzenie z ekranem pozbawionym ramek. Powierzchnia wyświetlacza jest przy tym jednolita, a uzyskano to poprzez zastosowanie wysuwanego modułu przedniej kamery. Kamera pojawia się więc wyłącznie wtedy, gdy staje się potrzebna.

Oppo

Naturalnie musimy pamiętać, że jest to tylko patent, więc mamy do czynienia jedynie z prezentacją jednego z wielu pomysłów, Nie mamy więc pewności, że producent zdecyduje się go wykorzystać w gotowym produkcie.

Sam pomysł wygląda jednak bardzo ciekawie i dzięki temu sprzęt niewątpliwie zyska na wyglądzie.

Oppo

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...