Samsung widzi przyszłość w sztucznej inteligencji

Samsung jest posiadaczem trzeciego co do wielkości portfolio patentów dotyczących sztucznej inteligencji. Firma wyraźnie stawia na rozwój tej technologii.

Wiele firm widzi przyszłość w sztucznej inteligencji, która za kilka lat przejmie na siebie wiele obowiązków. Jedną z koncernów, który wyraża duże zainteresowanie tą technologią, jest Samsung.

Tak wynika z najnowszego raportu niemieckiej firmy IPlytics, zajmującej się badaniami rynku. Przedsiębiorstwo przeanalizowało bowiem liczbę patentów związanych z SI, będących w portfolio różnych koncernów. Eksperci ustalili, że najwięcej z nich, bo aż 18 363 należy do koncernu Microsoft. Firma Billa Gates’a od lat inwestuje ogromne pieniądze w rozwój tego typu systemów, więc należy do niej najwięcej patentów. Na drugim miejscu znalazł się IBM z 15 046 patentami. Na pozycji czwartej i piątek znajdziemy Qualcomm oraz Google, które mają odpowiednio 10 178 oraz 9536 patentów.

Trzecie miejsce zajmuje natomiast koncern Samsung, który ma tychże patentów 11 243. Koreański gigant od lat skupia się na rozwoju SI, którą wykorzystuje m.in., w głosowym asystencie Bixby, doskonale znanym posiadaczom smartfonów.

To oczywiście czołówka firm inwestujących w sztuczną inteligencję, gdyż wiele innych koncernów również skupia się na opracowywaniu projektów powiązanych z nią technologią. Dla porównania w 2008 roku zarejestrowano łącznie 22 913 patentów związanych z SI. Tymczasem w zeszłym roku było ich aż 78 085.

Oczywiście pamiętajmy, że liczba patentów wcale nie oznacza iż Samsung dominuje na tym polu. Kluczowe jest bowiem to, ile z opatentowanych technologii jest w użytku. Dlatego choć Google znalazło się dopiero na piątym miejscu pod względem liczby patentów, to gigant z Mountain View jest obecnie liderem na tym polu.

Internetowy koncern wykorzystuje SI do usprawnienia wielu swych usług internetowych, a także oprogramowania dostępnego użytkownikom komputerów oraz urządzeń mobilnych.

sztucznej inteligencji

Źródło: Theinvestor.co.kr

You may also like...