Google Maps podpowie nam gdzie najsmaczniej zjemy

Google opracowało kolejną funkcją do Google Maps, przeznaczoną dla osób pragnących dobrze zjeść. Aplikacja zaproponuje nam najlepszy posiłek w wybranej przez nas restauracji.

Podczas podróży po świecie czasem dopadnie nas głód i wówczas chcielibyśmy znaleźć restaurację, która nakarmi nas smacznie tanio. Użytkownicy Google Maps nie mają z tym problemu. Popularna aplikacja nie tylko wyszuka dobrą restaurację i pokaże jej menu, ale też doprowadzi na miejsce.

Program dostarcza nam również recenzje oferowanych przez lokal posiłków, ale nie każdy chce tracić czas na zapoznanie się z nimi. Dlatego Google opracowało nową funkcję, która zrobi to za nas. Przy pomocy specjalnych algorytmów określi który z posiłków w danym lokalu jest najlepszy, a następnie nam go zaproponuje.

Funkcja wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego, które porównują nazwy posiłków dostarczone przez użytkowników aplikacji, z recenzjami oraz zdjęciami. Dzięki tym informacjom klient może od razu zobaczyć jakie potrawy są w danym lokalu najpopularniejsze i zdecydować się na któryś z nich.

Popularne posiłki prezentowane są w zakładce restauracji w postaci listy. Jeśli chcemy dowiedzieć się o którymś z nich czegoś więcej, klikamy na wybraną pozycję. Wówczas mamy do dyspozycji zdjęcia oraz recenzje. Dodatkowo aplikacja zapewnia automatyczne tłumaczenie tekstu, jeśli akurat nie znamy języka, w którym napisano recenzje.

Nowa funkcja jest już dostępna na Androida, natomiast iOS dostanie ją w nadchodzących miesiącach.

Google Maps

Źródło: Blog.google

You may also like...