Google Maps podpowie kiedy najlepiej wybrać się w podróż

Usługa Google Maps wzbogaciła się o nową funkcję, która ułatwi podróżowanie. Opcja sugeruje użytkownikowi kiedy jest najlepszy czas na jazdę, a na drogach nie tworzą się korki.

Jakiś czas temu w wyszukiwarce Google pojawiła się nowa funkcja, pozwalająca nam uniknąć tłoku w restauracji. Gdy wyszukujemy lokal, narzędzie informuje nas w których godzinach jest on najpopularniejszy. Dzięki temu możemy wybrać czas, gdy nie będzie problemu ze znalezieniem stolika.

Teraz bardzo podobną funkcję wprowadza Google Maps, czyli najpopularniejsza nawigacja GPS dostępna na rynku. Nowa funkcja dostarcza nam graficzny wykres dla lokalizacji, do której chcemy jechać, informując o przejezdności dróg w danym czasie. To bardzo przydatna funkcja dla osób, które starają się określić najlepszą porę wyjazdu, by nie stać w korkach,

Aplikacja pokazuje więc, w których godzinach ruch na określonych obszarach jest bardzo gęsty, co pozwala lepiej zaplanować podróż. A tym samym szybciej dotrzeć na miejsce i spalić znacznie mniej paliwa.

Na razie opcja testowana jest przez amerykańskich użytkowników i nie wiadomo kiedy będzie dostępna dla szerszej grupy odbiorców.

Google Maps

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...