Haker okradł portfel Ethereum. Ceny kryptowaluty idą w górę

Kopacze oraz inwestorzy w kryptowaluty ponieśli wczoraj ogromne straty. Haker okradł portfel Ethereum, przejmując środki o wartości 7,4 mln dolarów. Spowodowało to znaczny wzrost kursu tego pieniądza.

Krryptowaluty takie jak Bitcoiny czy Etherum to w ostatnim czasie świetny sposób na zarobek. Wystarczy niewielka inwestycja w koparki i już możemy zarabiać tysiące złotych miesięcznie na ich wydobyciu.

Niestety to również bardzo ryzykowny biznes z powodu hakerów, czyhających na nasze wirtualne portfele, w których przechowujemy majątek. Przykładem takiej spektakularnej straty jest giełda Mt. Gox, z której parę lat temu znikły Bitcoiny o wartości niemal 500 mln dolarów.

Znacznie mniejszą stratę, ale równie dotkliwą, ponieśli kopacze oraz inwestorzy w Ethereum, która ostatnio wydaje się być najlepszym sposobem na zarobek. Haker zaatakował bowiem stronę Coindash, będącą wirtualnym portfelem dla inwestorów tej kryptowaluty.

Cyberprzestepca uzyskał pełną kontrolę nad stroną i zmienił adres wirtualnego portfela. Tym samym zmieniał miejsce, do którego inwestorzy przelewali kryptowalutę, na własną kieszeń. Dzięki temu w ciągu kilku minut udało mu się przejąć ETH o wartości 7,4 mln dolarów, co jest całkiem niezłym zyskiem.

Włamanie miało wpływ na cały rynek Etherum, powodując znaczny wzrost kursu kryptowaluty. To zdarzenie jest kolejnym dowodem na to, że do wirtualnego pieniądza lepiej podchodzić z dużą ostrożnością. Zyski bowiem kuszą, ale straty mogą być jeszcze większe.

Ethereum

Źródło: Slashgear.com

You may also like...