Google Maps ułatwi podróżowanie publicznym transportem

Google Maps wprowadza kolejną funkcję ułatwiającą podróżowanie. Możemy udostępnić rodzinie czas przybycia, podczas korzystania z publicznego transportu.

Z pewnością wielu z Was odwiedzało dworzec autobusowy lub kolejowy, w celu odebrania wracającego do domu członka rodziny. W takich sytuacjach najgorsze jest oczekiwanie na przyjazd, gdyż jak wiemy z punktualnością transportu publicznego bywa bardzo różnie. Jeśli nie lubimy tracić czasu, spodoba się nam najnowsza funkcja wprowadzona właśnie do usługi Google Maps.

Aplikacja otrzymała opcję umożliwiającą udostępnianie rodzinie i znajomym, czasu przybycia na miejsce. Innymi słowy, gdy wracamy pociągiem lub autobusem, nasza rodzina będzie wiedzieć dokładnie kiedy przybędziemy na miejsce. Co więcej, funkcja dodatkowo uwzględnia potrzebę przesiadek czy też konieczności przejścia z jednego dworca na inny. Warto dodać, że taka opcja jest już dostępna od jakiegoś czasu dla samochodów. Teraz jednak została dostosowana do publicznego transportu.

Nasz czas przybycia możemy udostępniać np., poprzez Facebook Messengera, czy komunikator WhatsApp. Na razie jednak funkcja dostępna jest tylko dla użytkowników Androida. Posiadacze sprzętu z iOS nie powinni jednak zbyt długo czekać na możliwość korzystania z niej.

Google Maps

Źródło: Twitter.com

You may also like...