Google Maps ułatwi stołowanie się w restauracjach

Gogole wprowadza kolejne ulepszenia w Google Maps oraz wyszukiwarce. Oba narzędzia pokażą średni czas oczekiwania na stolik w wybranej restauracji.

Wybierając się do popularnej restauracji musimy liczyć się z tym, że na stolik trzeba trochę poczekać. Jeśli więc nie chcemy siedzieć przy barze i wydawać pieniędzy na kolejne drinki, przyda się nam wyszukiwarka Google lub aplikacja Google Maps.

Oba te narzędzia zostaną wyposażone w zupełnie nową funkcję, która powie ile będziemy musieli czekać na wolny stolik. Wybierając interesujący nas lokal, otrzymamy informację o średnim czasie oczekiwania w określonych porach dniach. Funkcja bazuje na danych zbieranych anonimowo od innych użytkowników usług Google, więc z jej dokładnością może być różnie. Dzięki temu będziemy mogli tak zaplanować wizytę w restauracji, by nie tracić czasu na czekanie.

Funkcja zostanie już niebawem uruchomiona i według Google, obejmie swym zasięgiem ponad milion restauracji z całego świata. Firma nie podała jednak konkretnego terminu premiery nowej opcji.

Google Maps

Źródło: Blog.google

You may also like...