Apple oskarżone o kradzież technologii

Izraelski startup Corephotonics pozwał Apple o kradzież technologii podwójnych aparatów. Firma twierdzi, że naruszono jej patenty i domaga się odszkodowania.

W branży technologicznej wzajemne oskarżanie się o kradzież technologii, jest zjawiskiem bardzo częstym. Firmy nieustannie procesują się o naruszenia patentów, domagając się od siebie ogromnych odszkodowań.

Często takie batalie sądowe toczy Apple, występując zazwyczaj w roli oskarżającego, ale czasem też oskarżonego. Tym razem to amerykański koncern został pozwany o kradzież technologii, a oskarża go o to izraelski startup Corephotonics.

Przedsiębiorstwo twierdzi, że koncern nielegalnie wykorzystał jej technologię podwójnych aparatów w smartfonach iPhone 7 Plus oraz 8 Plus. Jego adwokaci wyjaśniają, że swego czasu Corephotonics rozmawiało z amerykańską firmą o potencjalnej współpracy, oferując jej właśnie podwójne moduły. Rozmowy zostały jednak zerwane, zaś koncern z Cupertino zaprezentował własne podwójne aparaty. Izraelska firma twierdzi jednak, że wykorzystano w nich jej opatentowaną technologię.

Sprawa nie jest jednak taka prosta. Apple posiada własne patenty, więc z pewnością rozwijało tę koncepcję. Corephotonics musi więc wykazać, że Apple nie było w stanie samodzielnie opracować podwójnych aparatów.

Proces będzie więc z pewnością bardzo długi.

Apple

Źródło: Engadget.com

You may also like...