Google Maps usprawnia funkcję Live View

Google Maps usprawnia działanie udostępnionej w zeszłym roku funkcji Live View. Wprowadzone zmiany znacznie ułatwią znajdywanie miejsc oraz przyjaciół.

Na przestrzeni ostatnich lat Google Maps stało się dla milionów osób głównym narzędziem do nawigacji. Dziś ciężko sobie wyobrazić podróżowanie bez tej popularnej aplikacji, która nie tylko doprowadzi nas do celu. Ale też pomoże znaleźć restaurację z ulubionymi daniami, czy też wybrany sklep.

Jedna z największych zmian w tym produkcie pojawiła się w zeszłym roku, a była nią funkcja Live View. Wspomniana opcja wykorzystuje technologię rzeczywistości rozszerzonej, by łączyć rzeczywisty obraz z cyfrowym. Innymi słowy, wskazówki nawigacyjne wyświetlają się na prawdziwym obrazie rejestrowanym przez kamerę, co ułatwia odnalezienie poszukiwanego adresu w zatłoczonych miastach.

Google zamierza wkrótce usprawnić wspomnianą funkcję i na swym blogu uchyliło rąbka tajemnicy dotyczącej planowanych zmian. Najnowsza aktualizacja pokaże nam pobliskie punkty orientacyjne, co ułatwi orientację w terenie. Zobaczymy więc jak daleko taki punkt znajduje się od naszej aktualnej lokalizacji, a także pokaże trasy którymi do niego dotrzemy.

Nowa opcja już niebawem pojawi się na Androida oraz iOS i będzie na początku obsługiwała kilkadziesiąt metropolii. Wśród nich będzie m.in., Berlin, Londyn, Praga, Rzym, Paryż, Monachium, Los Angeles, Madryt, Mediolan oraz wiele innych.

Na tym się jednak nowości nie kończą. Live View będzie też działało w zakładce publicznego transportu. Dzięki temu pokonanie ostatnich kilku kilometrów po wyjściu z autobusu lub pociągu stanie się znacznie prostsze. Z pewnością przyda się turystom odwiedzającym ciekawe miasta. Funkcja działać ma również z udostępnianiem lokalizacji, więc ułatwi odnajdywanie przyjaciół.

Oprócz tego programiści Google wprowadzą do map usprawnienia do pinezki. Będzie ona teraz brała pod uwagę wysokość zaznaczonego miejsca, aby dokładniej wyświetlić lokalizację w Live View.

Nowe opcje trafią do aplikacji w najbliższych tygodniach.

Google Maps

Źródło

You may also like...