Google Maps wprowadza usprawnienia dla rowerzystów i kierowców

Google szykuje nowości dla popularnej aplikacji Google Maps. Nawigacja zapewni kierowcom bardziej ekonomiczną trasę i zaoferuje usprawnienia dla rowerzystów.

Google poinformowało na swym blogu o kilku nowościach, jakie w niedalekiej przyszłości otrzyma Google Maps. Aplikacja dostanie m.in., usprawnienia dla rowerzystów, a także pomoże kierowcom oszczędzać paliwo proponując najbardziej ekonomiczną trasę.

Mapy Google od lat zawierają wskazówki dojazdu rowerem, lecz dotychczas nie oferowała użytkownikom jednośladów dedykowanego trybu. To zmieni się w nadchodzących miesiącach, dzięki nowej funkcji zwanej nawigacją uproszczoną. Korzystając z funkcji zakręt po zakręcie, narzędzie pozwoli zobaczyć ważne szczegóły dotyczące bieżącej podróży bez konieczności włączania ekranu telefonu. Dostarczy również informację o czasie dotarcia na miejsce oraz zmianach wysokości, prezentowane w czasie rzeczywistym.

Google Maps

Kolejna nowość pozwoli kierowcom oszczędzać paliwo. Przyjazne dla środowiska opcje wyznaczania tras Google zapewnią użytkownikom jak najszybsze dotarcie do celu i zoptymalizują trasę pod kątem mniejszego zużycia paliwa. Na razie ta opcja pojawi się na Androida oraz iOS tylko w Stanach Zjednoczonych. W przyszłym roku możemy jednak spodziewać się jej również w Europie.

Trzecia z zapowiedzianych zmian spodoba się użytkownikom korzystającym z wypożyczanych rowerów oraz elektrycznych hulajnóg. Aplikacja oferuje szczegóły dotyczące udostępniania jednośladów już w 300 miastach na całym świecie. Koncern współpracuje pod tym kątem z wieloma firmami z różnych krajów.

Źródło

You may also like...