Google Maps wreszcie powróci na Apple Watch

Po kilku latach przerwy użytkownicy smartwartcha Apple Watch znowu będą mogli korzystać z map Google Maps. Przy okazji dodano również nowe funkcje dla Apple CarPlay.

W 2017 roku Google porzuciło wsparcie dla flagowej aplikacji Google Maps na urządzeniu Apple Watch. Użytkownicy zegarka stracili więc dostęp do popularnych map i musieli korzystać z innych narzędzi. Co ciekawe firma nigdy nie wyjaśniła dlaczego podjęła taką decyzje, więc możemy jedynie domyślać się jej przyczyn.

Na szczęście problemy z dostępnością map Google na smartwatchu Apple, należą już do przeszłości, gdyż aplikacja powróci na ten sprzęt. Koncern potwierdził, że wersja dla Apple Watch synchronizuje się z wersją na smartfona, co jest bardzo dobrą wiadomością. Użytkownicy mogą bowiem wygodnie przełączać się pomiędzy oboma urządzeniami i kontynuować podróż w momencie jej przerwania.

Dla wygody użytkownika stworzono skróty, dające dostęp do najczęściej używanych lokalizacji. W prosty sposób możemy więc aktywować trasę do domu lub pracy, a zegarek wyświetlając na ekranie wskazówki, jak po sznurku doprowadzi nas do miejsca docelowego. Dodatkowo prezentuje prognozowany czas dotarcia do celu, a także odległość jaka nas od niego dzieli.

Przy okazji powrotu map na zegarek Apple, wprowadzono też nową funkcję dla platformy Apple CarPlay. Aplikacja wspiera teraz tryb Dashboard. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z widoku podzielonego ekranu. Wówczas na jednej karcie będą widzieli mapę ze wskazówkami kierunku, natomiast na drugiej inną aplikację np., muzyczną.

Google uprzedza jednak, że dystrybucja Google Maps na Apple Watch rozpocznie się dopiero za kilka tygodni, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Google Maps

Źródło

You may also like...