Google Maps zapowiada nowe opcje edycji. Mapy staną się bardziej aktualne

Google Maps otrzyma nowe opcje edycji, dzięki którym użytkownicy będą mogli uaktualnić drogi. Mapy staną się dzięki temu znacznie dokładniejsze i nie będą wprowadzać w błąd.

Google Maps to niewątpliwie jedna z najlepszych na rynku aplikacji do nawigacji, lecz nie jest całkowicie wolna od błędów. Zdarza się bowiem, że oferowane przez nią mapy nie zawsze są dokładne i czasem prowadzą nas w przysłowiowe pole. Dotychczas niewiele można było z tym zrobić, gdyż dokładność map zależy od Google, ale koncern postanowił to zmienić.

Firma zapowiedziała nowe funkcje, dzięki którym to sami użytkownicy aplikacji będą mogli samodzielnie zadbać o dokładność map. Opcja dostarcza bowiem narzędzia do edycji, umożliwiając aktualizację prezentowanych dróg. Gdy klikniemy na boczne menu mapy i wybierzemy opcję “Edytuj mapę”, znajdziemy tam kolejną opcję o nazwie “Brakujące drogi”. Możemy tam dodać trasy, których nie znajdziemy na mapie, rysując je na ekranie. Dostępna jest również opcja zmiany nazw dróg, ich kierunku, a także wyrównania lub usunięcia nieprawidłowych dróg.

Google Maps

Dotychczas gdy trafiliśmy na błąd, mogliśmy jedynie umieścić pinezkę w miejscu gdzie powinna znajdować się droga i wysłać informacje do Google. Teraz będziemy mogli samodzielnie zaktualizować mapy. Nowa funkcja przyda się więc wówczas, gdy napotkamy nieprawidłowe nazwy lub informacje, a także drogi zamknięte lub nieistniejące.

Oczywiście nowa opcja nie pozwala na dowolność, więc jeśli chcielibyśmy namieszać na mapie tworząc fałszywe drogi, nie będzie to możliwe. Nasze informacje pojawią się na mapach dopiero po tym jak Google je zweryfikuje. Funkcja pojawi się wkrótce w ponad 80 krajach.

Oprócz edycji map, Google udostępni także możliwość aktualizacji zdjęć oraz innych informacji bez konieczności recenzowania danej lokalizacji. Ta funkcja pojawi się w ciągu najbliższych tygodni.

Źródło

You may also like...