Google Maps zdobędzie potężną przewagę nad konkurencyjnymi aplikacjami

Google przygotowuje kolejne usprawnienie dla Google Maps, które może całkowicie zlikwidować martwe strefy. Firma planuje dodać do aplikacji nawigację satelitarną.

Google Maps to jedna z najpopularniejszych aplikacji służących do nawigacji, które oferuje użytkownikom wiele przydatnych funkcji pomagających dotrzeć do celu. Nie jest jednak wolna od wad, a jedną z największych są tzw. martwe strefy, czyli obszary pozbawione łączności komórkowej, które mogą to utrudnić. Google chce ją wyeliminować, poprzez dodanie nawigacji satelitarnej.

Google Maps z nawigacją satelitarną

Jak donosi serwis PiunikaWeb, w najnowszej becie aplikacji Google Maps, oznaczonej numerem 11.125, odkryto kod dotyczący funkcji satelitarnego udostępniania lokalizacji.


Wspomniany kod sugeruje, że popularna aplikacja otrzyma funkcję, dzięki której użytkownik będzie mógł aktualizować swoją lokalizację nawet w miejscach pozbawionych zasięgu WiFi lub sieci komórkowej. Opcja pozwoli aktualizować pozycję co 15 minut, wykorzystując w tym celu satelitę.

Oczywiście warto podkreślić, że wspomniana funkcja będzie współpracowała tylko z urządzeniami obsługującymi łączność satelitarną. Chodzi tu przede wszystkim o takie urządzenia jak nadchodzący Google Pixel 9, a więc nie będzie dostępna dla każdego smartfona. Z pewnością nie skorzystają z niej właściciele kilkuletnich telefonów. Za to w przypadku najnowszych modeli, takich jak nadchodzący Samsung Galaxy S25, nie powinno być żadnego problemu.

Nowa funkcja z pewnością jeszcze bardziej podniesie użyteczność Google Maps. Sprawi bowiem, że aplikacja poprowadzi nas do celu w każdym zakątku świata. Bez względu na to, czy w pobliżu znajdują się naziemne nadajniki. Utrata zasięgu sygnału komórkowego przestanie więc być już problemem. Może więc być bardzo przydatna zwłaszcza w przypadku osób, które często podróżują metrem, gdzie dostępność sygnału WiFi lub komórkowego, bywa często bardzo utrudniona.

Na ten moment nie wiadomo kiedy nowa funkcja miałaby wejść do użytku. Być może jakieś szczegóły na ten temat poznamy już podczas konferencji Google I/O 2024, która odbędzie się 14 maja.

Google Maps
Źródło: Google

You may also like...