Google zapewni nam nowe sposoby zamawiania posiłków

Google wzbogaciło swe najpopularniejsze usługi o nową funkcje, adresowaną do osób, które nie mają czasu gotować. Dzięki temu zamówienie posiłku stanie się jeszcze łatwiejsze.

Jesteśmy coraz bardziej zapracowani i zwyczajnie nie mamy kiedy gotować. Na szczęście szybki rozwój branży kateringowej rozwiązuje ten problem, wyręczając nas. Wystarczy tylko sięgnąć po telefon i możemy zamówić praktycznie każdy rodzaj posiłku z bezpośrednią dostawą do domu lub biura.

Google widzi w tym dla siebie szansę na dodatkowy zarobek, dlatego chce stać się pośrednikiem pomiędzy klientem oraz restauracją. Amerykańska firma stworzyła nową usługę, które znacznie podniesie wygodę zamawiania jedzenia na wynos.

Klienci od teraz mogą zamówić ulubiony posiłek, korzystając bezpośrednio z wyszukiwarki Google, aplikacji Google Maps lub Asystenta Google. Na razie usługa działa tylko z wybranymi usługami, mianowicie DoorDash, Postmates, Delivery.com, Slice i ChowNow. Wkrótce powinno być ich jednak znacznie więcej.

Szczególnie łatwe jest składanie zamówień poprzez asystenta głosowego. Użytkownik wypowiada tylko odpowiednią komendę i po jakimś czasie odbiera gotowy posiłek. Asystent umożliwia też wygodne powtórzenie zamówienia, a ponadto potrafi wyciągać dane z wcześniejszych zamówień, umożliwiając wybranie ulubionej potrawy.

Dodam, że na chwilę obecną nowe funkcje działają tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Miejmy jednak nadzieję, że z czasem obejmą swym zasięgiem także inne kraje. Wówczas zamówienie posiłku z poziomu usług Google stanie się dostępne dla wszystkich.

Zamówienie posiłku

Źródło: Blog.google

You may also like...