Użytkownicy WhatsApp nie uciekną od reklam. Ich wyświetlanie rozpocznie się w 2020 roku

Facebook chce by zakup aplikacji WhatsApp wreszcie mu się zwrócił. Dlatego już od przyszłego roku popularny komunikator, będzie wyświetlał użytkownikom reklamy.

W 2014 roku Facebook dokonał zakupu aplikacji WhatsApp, czyniąc z niego jeden z najpopularniejszych na świecie mobilnych komunikatorów. Firma zapłaciła za niego astronomiczną kwotę 16 mld dolarów i przez kilka ostatnich lat budowała bazę użytkowników, która obecnie znacznie przekracza miliard osób.

Teraz amerykański portal chce by inwestycja wreszcie się zwróciła, więc potwierdził, że od 2020 roku rozpocznie się wyświetlanie reklam. Już w zeszłym roku zapowiedziano aplikację w komunikatorze, ale teraz wiemy już na pewno kiedy można się ich spodziewać. Informację tę ujawnił na Twitterze Matt Navarra, który pojawił się na zorganizowanej w Holandii konferencji Facebook Marketing Summit. Tam też firma ujawniła szczegóły nowego planu.

Wiadomo, że reklamy będą prezentowane jedynie w statusach komunikatora, a więc w podobny sposób jak uczyniono to na Instagramie. Tam reklamy wciskane są pomiędzy Stories. Jeśli więc nie korzystacie z funkcji Statusu zbyt często, to nawet nie zauważycie reklam.

Dobrą wiadomością jest to również to, że reklamy nie są nachalne, więc nie będą w żaden sposób przeszkadzać w korzystaniu z aplikacji. Oczywiście jeśli nie zgadzacie się z pomysłem Facebooka, zawsze możecie poszukać alternatywy. A jako że reklamy pojawią się dopiero w przyszłym roku, to macie na to sporo czasu.

WhatsApp

Źródło: Twitter.com

You may also like...