Pierwsza karta płatnicza dla Bitcoinów

Jedną z największych przeszkód stojących na drodze upowszechnienia Bitcoinów jest problem z wydawaniem tej kryptowaluty, gdyż nie można nią płacić we wszystkich sklepach. Wkrótce się to zmieni, gdyż firma Coinbase zapowiada pierwszą kartę debetową, na której można przechowywać Bitcoiny i płacić nimi w dowolnym sklepie.

Coinbase to jeden z największych rynku portfeli Bitcoinów, który może znacznie spopularyzować tę kryptowalutę. Coinbase podpisało bowiem umowę z firmą Shift Payments, dzięki której na rynek trafi wkrótce pierwsza karta debetowa pozwalająca płacić Bitcoinami. Karta będzie podpięta do portfela i podczas płacenia za zakupy, automatycznie przekonwertuje na dolary odpowiednią ilość posiadanych Bitcoinów.

Aby dostać taką kartę trzeba wydać 10 dolarów, co nie jest kwotą szczególnie wysoką, gdyż banki potrafią zażądać więcej za wydanie karty płatniczej. Na razie nie ma żadnych opłat za transakcje dokonywane kartą, jednak w przyszłości takie mogą się pojawiać. Opłaty trzeba jednak ponosić za wyjęcie pieniędzy z bankomatu, zaś jej wysokość to 2,50 dolara, a dodatkowo jest 3 procent wartości przy transakcjach międzynarodowych. Istnieje także limit transakcji – maksymalnie można jednorazowo wyjąć 1000 dolarów oraz realizować dziennie transakcje na 200-500 dolarów.

Póki co karta debetowa dostępna jest tylko dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Blog.coinbase.com

You may also like...