Użytkownicy OnePlus 3 i 3T dostali Androida 9.0 Pie

OnePlus nie zostawia na lodzie posiadaczy starszych modeli smartfonów. Producent właśnie udostępnił Androida 9.0 Pie dla kilkuletnich OnePlus 3 i 3T.

Wielu producentów smartfonów już po dwóch latach od premiery, zaprzestaje udostępniania kolejnych aktualizacji Androida. By otrzymywać kolejne wersje najpopularniejszego systemu mobilnego, klienci muszą wymienić posiadany sprzęt na nowszą wersję. Na szczęście firma OnePlus ma nieco inne, dużo bardziej życiowe podejście do tej kwestii. Azjatyckie przedsiębiorstwo nie zostawia na lodzie własnych klientów, którzy są właścicielami starszych modeli produkowanych przez nią telefonów.

Chiński producent udostępnił właśnie Androida 9.0 Pie dla smartfonów OnePlus 3 oraz 3T. Wymienione urządzenia nie należą do urządzeń najnowszych. To modele, które na sklepowe półki zawitały odpowiednio w czerwcu oraz listopadzie 2016 roku, a więc mają na karku już niemal trzy lata. I wprawdzie dawno zakończono ich produkcję, to obecni użytkownicy z pewnością ucieszą się z możliwości korzystania z nowej platformy.

Jest to już trzecia aktualizacja Androida udostępniona tym urządzeniom. Firmware o numerze OxygenOS 9.0.2 jest już dostępny na całym świecie, dostarczając użytkownikom wiele nowych funkcji. Wśród nich wymienić można m.in., wsparcie dla Google Lens, rozszerzony tryb “Nie przeszkadzać” oraz nowy interfejs użytkownika.

Miłym dodatkiem jest także kwietniowy zbiorczy pakiet poprawek bezpieczeństwa, który łata luki zarówno w Androidzie, jak i oprogramowaniu samego smartfona.

OnePlus 3

Źródło: Oneplus.com

You may also like...