Jedno z najpopularniejszych MOBA ma szansę na wersję mobilną

Fanów gry League Of Legends z pewnością ucieszy informacja, że ich ulubiona gra zawita na smartfony. Ponoć ruszyły już prace nad stworzeniem mobilnej wersji tej produkcji.

Jeszcze kilka lat temu producenci gier traktowali smartfony nieco po macoszemu. Owszem, ukazuje się na nie cała masa tytułów, ale większość z nich to produkcje stricte mobilne. Tymczasem duże firmy produkujące gry na pecety i konsole, nie były szczególnie zainteresowane przenoszeniem ich na urządzenia mobilne.

Na szczęście sytuacja zmienia się na lepsze i na smartfony pojawia się coraz więcej produkcji znanych z innych platform. Kolejną może być popularna gra League Of Legends, która na pecety ukazała się pod koniec października 2009 roku, więc wkrótce skończy 10 lat. Jedna z najpopularniejszych przedstawicielek gatunku MOBA, była dotychczas dostępna tylko na PC i Maca, ale już niebawem trafi na smartfony.

Jak donosi Reuters, Riot oraz chiński koncern Tencent, od ponad roku pracują nad przeniesieniem jej na Androida oraz iOS. Prace są wprawdzie na bardzo zaawansowanym etapie, ale jest jednak mało prawdopodobne, by udało się wydać grę jeszcze w tym roku. Raport sugeruje bowiem, że możemy się jej spodziewać najwcześniej w 2020 roku.

Dodam, że Tencent już kilka lat temu proponował studiu Riot przeniesienie League Of Legends na smartfony. Autorzy nie byli jednak tym zainteresowani i odrzucili propozycję chińskiego koncernu. Tencent nie zamierzał więc czekać i w 2015 roku wprowadził na rynek własne MOBA zatytułowane Honor of Kings, które na zachodzie wydano jako Arena of Valor. Tytuł w Chinach poradził sobie znakomicie, lecz na zachodnich rynkach nie wzbudził dużego zainteresowania.

To jednak wystarczyło, by Riot zmienił zdane. Szczególnie że, chiński rynek gier mobilnych ma ogromny potencjał i przynosi niemałe zyski. Wprowadzenie na niego tak znanej produkcji, na pewno będzie bardzo dochodowe.

League Of Legends

Źródło: Reuters.com

You may also like...