Google odświeża swoje AI; będzie zmiana nazwy oraz nowa aplikacja na iOS

Google planuje zmienić nazwę swojej sztucznej inteligencji o nazwie Bard. Narzędzie będzie nazywało się Gemini i pojawi się także jako samodzielna aplikacja na platformę iOS.

Duże koncerny technologiczne coraz rozwijają sztuczne inteligencje, oferując je użytkownikom pod postacią różnego rodzaju narzędzi. Microsoft ma więc Copilot, natomiast Google jakiś czas temu wprowadziło do użytku AI o nazwie Bard. Najwyraźniej nie cieszy się jednak zbyt dużą popularnością, gdyż amerykański koncern planuje wprowadzić w niej spore zmiany, łącznie z nazwą.

Jeden z deweloperów twierdzi na platformie X, że Google planuje całkowity rebranding własnego narzędzia. Nie będzie już nazywało się Bard, lecz Gemini, czyli dokładnie tak jak brzmi nazwa oryginalnego modelu językowego, z którego korzysta narzędzie.

To nie jedyna zmiana, gdyż firma chce również, by było ono dostępne dla użytkowników platformy iOS. Dlatego przygotowuje im specjalną aplikację, która zapewni dostęp do technologii. Aplikacja ma dysponować rozszerzonym interfejsem użytkownika, zapewniającym znacznie wygodniejszą nawigację. Będzie miała mniej elementów rozpraszających wzrok, co zdecydowanie poprawi komfort użytkowania. Aplikacja otrzyma również funkcję czatu głosowego.

Gemini będzie oferował zdecydowanie lepszą funkcjonalność w porównaniu do Barda. Zaprojektowano go bowiem do pracy ze złożonymi zadaniami, takimi jak kodowanie, logiczne rozumowanie, kreatywna współpraca i nie tylko. Sztuczna inteligencja zostanie również zintegrowana z innymi usługami Google, takim jak mapy, Gmail oraz YouTube, co ułatwi wykonywanie zadań. Dostęp do najbardziej zaawansowanych funkcji, będzie jednak płatny.

Ulepszone AI, dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, będzie dostępne w języku angielskim. Wersja globalna, ma posługiwać się językiem angielskim, koreańskim oraz japońskim. Na razie nie wiadomo jednak kiedy technologia zacznie mówić po polsku.

Bard
Źródło: Google

You may also like...