Google Pixel 3 oraz 3 XL oferują lepszą jakość filmów na Netflixie

Smartfony Google Pixel 3 i 3 XL otrzymały właśnie obsługę HDR na platformie Netflix. Dzięki nowej funkcji, użytkownicy otrzymają znacznie lepszą jakość obrazu oglądanych filmów oraz seriali.

HDR już na stale zagościło w naszych domowych telewizorach, a teraz zaczyna się zadomawiać również w urządzeniach mobilnych. Coraz więcej platform wideo streamujących treści na nasze smartfony, zaczyna udostępniać obsługę tego formatu dla kolejnych modeli.

Posiadacze Google Pixel 3 i 3 XL mogą już oglądać treści w HDR na platformie Netflix. Ekrany obu modeli obsługują ten format, więc jego udostępnienie było tylko formalnością. Dzięki temu użytkownicy wspomnianych smartfonów, będą od teraz mogli oglądać filmy i seriale w znacznie lepszej jakości. HDR zdecydowanie rozszerza bowiem paletę wyświetlanych na ekranie kolorów, zwiększając tym samym ilość szczegółów widocznych w jasnych oraz ciemnych scenach. Różnica w oglądanych treściach jest więc dość znaczna, o ile oczywiście ekran oferuje odpowiedni poziom jasności. Tylko wtedy zapewniana jest pożądana jakość obrazu.

Z nowej funkcji mogą na razie korzystać tylko użytkownicy niektórych egzemplarzy tych modeli. Dodać też należy, że posiadacze sprzętu nie muszą pobierać żadnej aktualizacji, gdyż funkcję zaimplementowano na poziomie serwerów. Jeśli więc możecie z niej korzystać na posiadanym sprzęcie, to podczas oglądania filmów, w aplikacji będzie widoczna odpowiednia ikonka.

Google Pixel 3

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...