Ressence prezentuje nowoczesny smartwatch w cenie małego mieszkania

Firma Ressence produkująca luksusowe zegarki, zaprezentowała najnowszy smartwatch. Sprzęt nazywa się Type 2 i kosztuje tyle co małe mieszkanie.

Rynek smartwatchy nieustannie wzbogaca się o kolejne urządzenia, przeznaczone dla klientów o różnych potrzebach. Najnowszy sprzęt zaprojektowany przez firmę Ressence, nie jest jednak dla każdego. Gadżet oferujący ciekawe rozwiązania technologiczne kosztuje bowiem tyle co małe mieszkanie lub niezły samochód.

Type 2, bowiem tak nazywa się nowy produkt, zaprezentowano rok temu jako koncept. Mało kto sądził wówczas, że sprzęt oferujący śmiałe rozwiązania trafi na rynek. A jednak Ressence zdecydowało się zrealizować ten pomysł. Produkt powstał przy współpracy z Tony Fadellem odpowiedzialnym za Nesta oraz iPoda i oferuje bardzo ciekawą funkcjonalność.

Sprzęt jest hybrydowy, a więc wyposażono go w standardowy mechanizm zegarka oraz wyświetlacz prezentujący informacje. Dzięki temu może pokazywać aktualną godzinę w dwóch różnych strefach czasowych. A przełączanie się pomiędzy nimi możliwe jest za pomocą smartfona lub mechanizmu umieszczonego na tylnej ściance koperty.

Dzięki systemowi e-Crown, zegarek może samodzielnie dostosowywać swe działanie do potrzeb użytkownika. Jeśli np., nie jest noszony przez ponad 12 godzin, mechaniczny mechanizm zatrzymuje się w celu oszczędzania baterii. Gdy włożymy go na rękę i dwukrotnie pukniemy w ekran, wówczas samodzielnie ustawia właściwy czas.

Jego bateria wystarcza na 36 godzin działania, a doładowywana jest za pomocą ogniw fotowoltaicznych, ukrytych na specjalnej mikroprzysłonie. Zamyka się ona gdy zegarek potrzebuje ładowania.

Ressence Type 2 w sprzedaży pojawi się w kwietniu w kolorze szarym lub czarnym. Jego cena wyniesie jednak aż 48 tys. dolarów, więc nie jest to sprzęt dla każdego. No i nie oferuje funkcji fitness.

Ressence

Ressence

Ressence

Ressence

Źródło: Ressencewatches.com

You may also like...