Google Pixel 4 zrywa z dotychczasową polityką nazewnictwa

Poznaliśmy robocze nazwy nowej generacji smartfonów Pixel. Z przecieków wiemy, że Google Pixel 4 zrywa z dotychczasową strategię amerykańskiego koncernu, dotyczącą nazewnictwa sprzętu.

Google powoli przygotowuje się do wprowadzenia na rynek kolejnej generacji smartfonów z rodziny Pixel. Póki co ich specyfikacja techniczna pozostaje tajemnicą, więc dokładnie nie wiemy jakie parametry nam zaoferują. Poznaliśmy natomiast robocze nazwy nowego sprzętu, które mogą nas mocno zaskoczyć.

Nie jest tajemnicą, że koncern Google był mocno przywiązany. Stosował je więc jako robocze nazwy dla swych nadchodzących produktów. W przypadku najnowszych smartfonów Google Pixel 4 oraz Pixel 4 XL sytuacja wygląda jednak nieco inaczej. W najnowszej becie aplikacji Google znaleziono wyraźne wskazówki, które sugerują iż firma wprowadzi w nazewnictwie kilka zmian. Standardowy model smartfona nazywa się “koralowiec”. I to akurat nie jest niczym niezwykłym, gdyż pasuje do dotychczasowej strategii koncernu. Wersja XL będzie natomiast znana pod nazwą “płomień”. Jeśli doniesienia są prawdziwe, byłby to pierwszy przypadek, gdy sprzęt amerykańskiej marki nie ma morskich konotacji. Jest jeszcze zbyt wcześnie byśmy mogli stwierdzić, czy nowa robocza nazwa ma coś wspólnego z wyposażeniem lub funkcjonalnością nowego sprzętu.

Co ciekawe, jakiś czas temu jeden z benchmarków zaprezentował urządzenie o roboczej nazwie “koralowiec”. Wtedy nie wiadomo jednak było czego dotyczy. Dziś wiemy już, że mogła to być wczesna wersja Google Pixel 4. Benchmark informował, że sprzęt posiada Snapdragona 855 z 6 GB RAM i w teście jednym/wielu rdzeni osiągnął odpowiednio 3296 i 9235 punktów.

Powyższe informacje nie są oczywiście potwierdzone, więc pozostaje nam czekać aż pojawi się więcej szczegółów.

Google Pixel 4

Źródło: Android-review.googlesource.com

You may also like...