Rezerwacje na Samsunga Galaxy Fold zamknięte już po jednym dniu

Po zaledwie jednym dniu Samsung zamknął rezerwacje na składanego Galaxy Fold. Nie wyjaśniono przyczyny tej decyzji, choć udało się ich zebrać niemal 15 tysięcy.

25 kwietnia odbędzie się oficjalna premiera długo oczekiwanego, pierwszego składanego smartfona Galaxy Fold. Będzie to niewątpliwie jeden z najbardziej niezwykłych, a zarazem najdroższych smartfonów na rynku. Cena 2000 euro jest absurdalna i za tę kwotę możemy spokojnie kupić dwa topowe smartfony lub nawet trzy modele z nieco niższej półki.

Mimo to zainteresowanie sprzętem wydaje się być dość duże. 12 kwietnia Samsung uruchomił przyjmowanie rezerwacji na nowy produkt, ale z niewyjaśnionych przyczyn zamknął ją dzień później. Mimo to udało się zebrać całkiem sporo rezerwacji składanego smartfona. W Stanach Zjednoczonych 7125 osób zarezerwowało wariant dla sieci T-Mobile, zaś kolejne 7460 osób wybrało wersję dla sieci AT&T.

Rzecz jasna powyższe liczby nie odzwierciedlają sprzedaży, gdyż są to jedynie deklaracje zakupu, a więc pokazują tylko prawdopodobne zainteresowanie.

Z pewnością nie wszystkie osoby rezerwujące sprzęt zdecydują się go nabyć. Tym bardziej że, wielu na pewno obawia się wytrzymałości sprzętu. Samsung wprawdzie deklaruje, że urządzenie przetrwa około 200 tys. złożeń, co odpowiada pięciu latom użytkowania, ale nie wiadomo czy tak będzie. Często po premierze sprzętu ujawniają się jakieś jego wady ukryte, które powodują awarie.

Galaxy Fold

Źródło: Neowin.net

You may also like...