Po naprawie ekranu Google Pixel 6 traci czytnik odcisków palców

Użytkownicy Google Pixel 6 mogą dołożyć kolejną pozycję do długiej listy problemów z telefonem. Sprawa dotyczy wbudowanego w ekran czytnika odcisków palców, którzy przestaje działać po wizycie telefonu w serwisie.

Wszystkie smartfony z serii Pixel trapią większe lub mniejsze problemy techniczne i model Google Pixel 6 nie jest tu wyjątkiem. Lista usterek jest bardzo długa i wciąż rośnie. Kolejny problem ze sprzętem dotyczy wbudowanego w ekran czytnika odcisków palców, który przestaje działać po wizycie telefonu w serwisie.

Ten model miał z czytnikiem problemy już od samego początku, gdyż użytkownicy skarżyli się na bardzo wolne jego działanie. Producent oczywiście przygotował poprawkę, która częściowo naprawiła usterkę, ale przy okazji spowodowała inne problemy. Okazuje się bowiem, że gdy telefon wraca z serwisu po wymianie wyświetlacza, czytnik biometryczny całkowicie przestaje działać.

Problem dotyczy podstawowego modelu smartfona, jak również wersji Pro. Usterka objawia się nawet w przypadku użytkowników, którzy wymienili ekran w oficjalnie zatwierdzonych serwisach Google. Co ciekawe, pracujący w nich technicy nie są w stanie naprawić tej funkcji.

Najwyraźniej problem wynika z dostarczonego przez Google narzędzia do kalibracji czytnika. W przypadku niewielkiego odsetka użytkowników, którym wymieniono ekran, nie jest ono w stanie zainstalować nowego skanera w urządzeniu.

Na razie Google nie wydało w tej sprawie żadnego oficjalnego komunikatu. Nie wiemy więc w jaki sposób amerykański koncern zamierza rozwiązać kolejny problem dotyczący Google Pixel 6.

Google Pixel 6

Źródło

You may also like...