Smartfony Google Pixel i Essential Phone z sierpniową poprawką bezpieczeństwa

Google udostępniło już sierpniową poprawkę bezpieczeństwa. Jak zwykle na początku dostały ją urządzenia z rodziny Pixel, a także smartfon Essential Phone.

Miesiąc zaczął się już kilka dni temu, jednak Google dopiero teraz zaczęło dystrybucję sierpniowej poprawki bezpieczeństwa. Amerykański koncern standardowo zaczyna od udostępnienia jej smartfonom z rodziny Pixel, a dodatkowo pojawiła się także na Essential Phone.

W przypadku własnych urządzeń Google, aktualizację można zainstalować na modelach Pixel, Pixel 2/2XL, a także 3/3a/3XL. Jakich zmian powinni oczekiwać użytkownicy tych telefonów? Raczej niewielkich, gdyż poprawiono przede wszystkim funkcję zapisywania ustawień sieci WiFi. Poprzednio były z tym problemy i użytkownik musiał od nowa ją konfigurować. Dodatkowo poprawiono działanie sprzętu w trybie uśpienia.

Nie wiadomo natomiast jakie zmiany poprawka wprowadza w modelu Essential Phone, gdyż szczegółów nie ujawniono. Na pewno jednak usprawnia system ochrony sprzętu przed atakami z zewnątrz łatając luki, które przestępcy mogliby wykorzystać. Swoją drogą to miłe ze strony Google, że smartfon który zrobił wielką klapę, nadal tak szybko otrzymuje niezbędne poprawki bezpieczeństwa.

Naturalnie oprócz usprawnień działania sprzętu, aktualizacja zawiera również poprawki bezpieczeństwa chroniące telefon przed atakami hakerskimi. Są to łatki dla dwóch krytycznych luk oraz jednej wysokiego ryzyka związanej z podzespołami firmy Qualcomm.

Jak to często bywa, smartfon nie zawsze informuje o dostępności aktualizacji, więc warto to sprawdzić ręcznie w ustawieniach sprzętu.

Pixel

Źródło: Android.com

You may also like...