Google projektuje nietypowy smartwatch z wbudowanym aparatem

Google pracuje nad pierwszym smartwatchem z rodziny Pixel. Jak wskazuje nowy patent, zegarek o roboczej nazwie Pixel Watch będzie miał na wyposażeniu wbudowany aparat.

Od kilku lat, Google proponuje nam smartfony należące do rodziny Pixel. Urządzenia z tej serii charakteryzują się niezłym wyposażeniem, ale ich największą zaletą jest czysty Android oraz regularne aktualizacje systemowe. W niedalekiej przyszłości rodzina może jednak wzbogacić się o zupełnie nowy produkt, jakim jest smartwatch.

Najnowszy patent sugeruje bowiem, że inżynierowie koncernu z Mountain View pracują nad smartwatchem o nazwie Pixel Watch. Konstrukcja produktu jest jednak dość nietypowa jak na zegarek. Na pierwszy rzut oka wygląda wprawdzie zupełnie normalnie, a więc posiada okrągłą kopertę i taki sam wyświetlacz. To co zaskakuje, znajduje się jednak pośrodku ekranu, a jest to aparat fotograficzny.

Pixel Watch

Oczywiście sam aparat w smartwatchu nie jest niczym nowym, gdy takie urządzenia można kupić od dawna. Jego lokalizacja to jednak zupełnie inna para kaloszy i wymaga sporo zachodu. Producent musiałby bowiem albo wyciąć dziurę w wyświetlaczu, albo sprawić, że obiektyw będzie widział przez ekran. Wycinanie jednak dziury w ekranie o takim rozmiarze stanowiłoby jednak ogromny problem, gdyż znacznie osłabiałoby jego wytrzymałość.

Pixel Watch

Schowanie obiektywu pod ekranem jest już bardziej prawdopodobne. Kilka firm pokazało już bowiem prototypy smartfonów z takim rozwiązaniem. Ma ono jednak pewną wadę, gdyż jakość zdjęć nie jest wówczas najlepsza. Tak czy inaczej realizacja tego pomysłu nie byłaby łatwa.

Pixel Watch

Oczywiście pamiętajmy, że nie wszystkie prezentowane w sieci patenty są wykorzystywane przez producentów. Nie mamy więc pewności, że Pixel Watch w ogóle się pojawi, a jeśli już to niekoniecznie w takiej formie.

Źródło

You may also like...