Google Play Store ogranicza niektóre powiadomienia

Google zaskoczyło użytkowników Androida zmianami w systemie aktualizacji. Google Play Store nie powiadamia już o zakończeniu aktualizowania zainstalowanych w telefonie aplikacji.

Użytkownicy Androida doskonale wiedzą, że Google Play Store po zakończeniu aktualizowania aplikacji, prezentuje powiadomienie. Możemy w nim przeczytać ile programów zostało właśnie zaktualizowanych i czy nie pojawiły się jakieś problemy. Było to przydatną informacją, szczególnie w przypadku osób, które mają w telefonach ustawione automatyczne aktualizacje. Dzięki niemu wiedzieli więc, kiedy programy ściągały sobie poprawki oraz ile z nich to zrobiło.

Użytkownicy smartfonów z Androidem, którzy w ciągu ostatnich kilku dni aktualizowali aplikacje, ze zdziwieniem zauważyli brak wspomnianego powiadomienia. Wielu zaczęło skarżyć się z tego powodu na forach sądząc, że jest to jakiś błąd popełniony przez Google. Rzecznik amerykańskiego koncernu wyjaśnił jednak, że nie jest to bug, lecz zamierzona zmiana. Cyfrowy sklep przestał bowiem pokazywać powiadomienie z podsumowaniem po zakończonej aktualizacji.

Wprowadzona zmiana nie każdemu się podoba, gdyż wielu użytkowników chciałoby mieć kontrolę nad tym co pobiera się na ich smartfony. Oczywiście zawsze można wyłączyć automatyczne aktualizacje, ale dotychczasowy system sprawdzał się całkiem dobrze i nie potrzebował zmian.

Niestety koncern nie dał użytkownikom wyboru i będą musieli się z tym pogodzić. Dodam, że sklep nadal pokazuje, że pobiera coś pobiera w tle, jednak gdy ten moment przeoczymy, to już nie będziemy wiedzieć, że coś zostało ściągnięte.

Google Play Store

Źródło

You may also like...