Google szykuje rywala dla Apple Watch. Rohan trafi na rynek w 2022 roku

Według najnowszych plotek, Google przygotowuje swój pierwszy smartwatch będący konkurencją dla Apple Watch. Sprzęt o nazwie Rohan zadebiutuje w przyszłym roku.

Choć Google od paru lat sprzedaje smartfony, to dotąd nie oferowało klientom własnego smartwatcha. To może zmienić się już wkrótce, gdyż według najnowszych doniesień pochodzących od anonimowego pracownika, koncern pracuje nad takim sprzętem.

Smartwatch nosi roboczą nazwę Rohan i miałby pojawić się na rynku w przyszłym roku. Będzie rywalem dla Apple Watch, którego najnowszą generację możecie kupić w tych sklepach, lecz z okrągłym wyświetlaczem.

Rohan prawdopodobnie nie będzie posiadał fizycznego bezela, a przynajmniej tak wygląda istniejący prototyp zegarka. Ale po za tym ma być typowym smartwatchem, jakich pełno w sklepach. Otrzyma więc sensor mierzący tętno, a także autorskie paski koncernu, więc nie da się używać standardowych pasków. Niestety doniesienia o konieczności codziennego ładowania zegarka, nie brzmią już zbyt optymistycznie.

Dużym atutem zegarka będzie z pewnością jego oprogramowanie. Sprzęt będzie używał najnowszej wersji Wear OS, oferującej mnóstwo użytecznych funkcji, a być może również integrację z Fitbit.

Google na razie odmawia jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie, zgodnie z firmową polityką zakazującą komentowania plotek i spekulacji. Musimy jednak mieć na uwadze, że przecieki na temat smartwatcha internetowego giganta pojawiają się już od wielu lat, więc nie można wykluczyć, że faktycznie ma taki sprzęt w planach.

Poza tym wypuszczenie własnego produktu na rynek mogłoby znacząco zwiększyć popularność systemu Wear OS. Z raportu Counterpoint Research wynika bowiem, że w listopadzie należało do niego zaledwie 17,3 procent rynku urządzeń noszonych. Dla porównania w tym samym czasie Apple miało 21,8 procent.

smartwatch

Źródło

You may also like...