Google Titan obsługuje kolejne przeglądarki internetowe

Sprzętowy klucz Google Titan wspiera kolejne oprogramowanie. Od teraz będziemy z niego korzystali również z przeglądarkami Firefox oraz Microsoft Edge.

Hakerzy stają się coraz sprytniejsi, więc potrzebujemy lepszych metod zabezpieczenia naszych internetowych usług. Dwuskładnikowe systemy logowania wykorzystujące kod przesyłany na smartfony, nie są już bezpieczne. Istnieje bowiem wiele narzędzi pozwalających łatwo go przechwycić. Wystarczy malware zainstalowane na smartfonie, które zapewni cyberprzestępcy pełną kontrolę nad naszym telefonem. Wtedy łatwo przechwycą SMS’y autoryzacyjne.

Coraz większą popularność zdobywają więc sprzętowe klucze. To urządzenia, które działają w bardzo podobny sposób do dwuskładnikowego systemu autoryzacji. Ale są od nich zdecydowanie bezpieczniejsze. Kod generowany jest bowiem losowo bezpośrednio w samym urządzeniu podłączonym do naszego komputera. Haker nie ma więc fizycznej możliwości jego przechwycenia. Jeśli więc nawet ukradnie nam hasło, to nie zaloguje się do żadnej z naszych usług.

Takim urządzeniem jest wprowadzony niedawno do sprzedaży Google Titan, którego funkcjonalność producent właśnie rozszerzył. Klucz wyposażono w obsługę dwóch nowych przeglądarek, mianowicie Mozilla Firefox oraz Microsoft Edge. Dołączyły one do kilku już wspieranych usług należących do Google. Zaliczymy do nich m.in., przeglądarkę Chrome, klienta poczty Gmail, YouTube oraz pakiet G Suite. Ich użytkownicy nie muszą już każdorazowo ręcznie się logować. Wystarczy jedynie, że podłączą klucz do swego komputera. Logowanie odbędzie się wówczas automatycznie.

Jeśli mielibyście ochotę skorzystać z nowego rozwiązania i chcecie sprawić sobie taki klucz, to kupicie go w Google Store. Trzeba za niego zapłacić 50 dolarów, co nie jest może małym wydatkiem. Biorąc pod uwagę skuteczność zapewnianej ochrony, warto jednak z niego skorzystać. Ochrona naszych danych jest bowiem niezwykle istotna, szczególnie że bywają często bardzo cenne.

Google Titan

Źródło: Cnet.com

You may also like...