Nowe funkcje mobilnego Google Translate ułatwią podróżowanie po świecie

Mobilna wersja narzędzia Google Translate, otrzymała właśnie obsługę 60 nowych języków. Dzięki temu łatwiej będzie podróżować po świecie bez znajomości lokalnych języków.

Podróżowanie po świecie bez znajomości obcych języków może być trudne, ale nie niemożliwe. Nowoczesna technologia potrafi nam pomóc porozumieć się z inną osobą, nawet jeśli nie rozumiemy tego co mówi. Istnieją bowiem rożnego rodzaju podróżne translatory, a jednym z najbardziej użytecznych narzędzi tego typu jest Google Translate.

Szczególnie interesująca jest mobilna wersja tego narzędzia, która potrafi tłumaczyć tekst. Wystarczy tylko skierować kamerę np., na menu w restauracji lub znak informacyjny, a po chwili uzyskamy jego tłumaczenie na jeden z wybranych języków.

Funkcjonalność tego narzędzia jest bardzo wyrafinowana. Nie tylko zapewnia tłumaczenie w czasie rzeczywistym, ale też nakłada je na elementy rzeczywiste. Innymi słowy, na ekranie smartfona widzimy znak z tekstem od razu w naszym języku. Co ważne, funkcje działa bez łączności z internetem, co jest istotne dla podróżników. Nie naraża ich bowiem na koszty związane z pobieraniem danych w roamingu.

Google Translate otrzymało właśnie kolejną aktualizację, która dodaje obsługę 60 zupełnie nowych języków. Obecnie więc narzędzie tłumaczy w 88 językach, a to nie wszystko. Aktualizacja sprawiła, ze aplikacja obecnie automatycznie wykrywa wprowadzany język, więc nie musimy go ręcznie wybierać. Dodatkowo zwiększono precyzję tłumaczenia. Google zapewnia, że odsetek błędów w przypadku określonych języków, został zredukowany od 55 do 85 procent.

Google Translate

Źródło: Blog.google

You may also like...