Google udostępnia Androida Nougat 7.1.1

Mimo, że wiele modeli smartfonów nie dostało jeszcze Androida 7.0 Nougat, to Google rozpoczyna już dystrybucję nowej wersji tej platformy Nougat 7.1.1. Na razie jest dostępna w Turcji.

Wprawdzie niektóre modele smartfonów dostały już Androida 7.0 Nougat, zaś producenci zapowiadają dystrybucję dla kolejnych modeli, które dostaną go jeszcze w tym miesiącu, to nowy system jest jeszcze słabo dostępny.Mimo to koncern Google wypuścił właśnie jego najnowszą wersję Nougat 7.1.1. Na razie otrzymali go użytkownicy smartfonów General Mobile 4G z programu Android One, będący abonentami tureckiej sieci.

Przypomnę, że smartfony z programu Android One to niskobudżetowe urządzenia przeznaczone na rynki rozwijające się, które mają zapewnione najnowsze aktualizacje systemowe. To właśnie one, obok Nexusów, dostają aktualizacje w pierwszym rzędzie i tak też było w tym przypadku. Plik waży 260 MB i jest już zintegrowany z grudniową poprawką bezpieczeństwa.Wkrótce nową aktualizację systemową otrzymają także posiadacze takich modeli, jak; Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 6P, Nexus Player, Nexus 9, Pixel C, Google Pixel oraz Google Pixel XL.

Natomiast już od jutro, Androida Nougat 7.1.1 będą mogli pobrać na swe smartfony abonenci sieci Vodafone Australia.

Źródło: Androguider.com

You may also like...