Australijscy operatorzy odłączą Galaxy Note 7

Kilka tygodni temu operatorzy w Nowej Zelandii, ze względów bezpieczeństwa odłączyli Samsunga Galaxy Note 7 od swych sieci. Teraz podobny krok zapowiedziały również australijskie telekomy.

Akcja wycofania z rynku wadliwego Samsunga Galaxy Note 7, który bez powodu potrafił się zapalić, rozpoczęła się kilka tygodni temu. Wiele osób wciąż nie zdecydowało się jednak na wymianę niebezpiecznego sprzętu i nadal go używa.Operatorzy postanowili więc zmusić użytkowników do przeprowadzenia tego kroku i w ubiegłym miesiącu firmy z Nowej Zelandii ogłosiły, że odcinają ten telefon od swych sieci, co oznacza, że stał się całkowicie bezużyteczny. Teraz podobny krok zapowiedziały również telekomy z Australii.

Plan zostanie wcielony w życie 15 grudnia, zaś cała operacja przeprowadzana jest wspólnie z australijskim oddziałem Samsunga. Jeśli więc użytkownik do tego dnia nie zwróci smartfona do sklepu, w którym go nabył, pozostanie mu bardzo drogi przycisk do papieru z dostępem do WiFi.Urządzenie nie będzie już bowiem mogło wykonywać połączeń oraz korzystać z mobilnego internetu.

Źródło: Samsung.com

You may also like...