WhatsApp przestaje wspierać starsze smartfony

Jeśli korzystacie z aplikacji WhatsApp i używacie smartfona, który ma już na karku parę dobrych lat, to powinniście wiedzieć, że od przyszłego roku, wspomniany komunikator przestanie Wam działać.

Technologia wciąż gna do przodu i dotyczy to również urządzeń mobilnych, których nowe generacje stają się coraz doskonalsze. Niestety oznacza to, że starsze modele coraz bardziej tracą na funkcjonalności, gdyż przestaje na ich działać nowe oprogramowanie.Tak będzie też z aplikacją WhatsApp. Popularny komunikator należący do Facebooka ogłosił właśnie, że jeszcze w tym roku kończy wsparcie dla starszych modeli smartfonów. Jeśli posiadacie urządzenie działające na systemie Android 2.1 lub 2.2, Windows Phone 7 lub iOS 6 (np. iPhone 3GS), to za kilka dni aplikacja przestanie Wam działać.

Firma wyjaśnia, że zmuszona została do takiego kroku, gdyż nowe funkcje, które w ostatnim czasie zostały zaimplementowane do WhatsApp, mogą nie funkcjonować na starszych urządzeniach.Trzeba więc pomyśleć nad zmianą sprzętu, albo poszukaniem jakiegoś innego komunikatora, który będzie działał na starszych telefonach. Co gorsza, taka akcja powtórzy się w czerwcu przyszłego roku. Wówczas aplikacja przestanie działać na platformach BlackBerry 10, Nokia S40 oraz Nokia Symbian S60.

Źródło: Dailymail.co.uk

You may also like...