Samsung Odyssey Ark największym zakrzywionym monitorem dla graczy

Samsung zaprezentował na CES 2022 największy na świecie zakrzywiony monitor dla graczy. Model Samsung Odyssey Ark ma aż 55″ panel 4K, który dodatkowo można ustawić w pionie.

Każdy gracz powie, że im większy monitor tym lepiej, szczególnie w przypadku ekranów o rozdzielczości 4K. Zapewniają bowiem lepszy komfort zabawy, pozwalając dostrzec więcej szczegółów. Dotychczas jednym z największych monitorów był 49″ Odyssey Neo G9, dostępny w sklepach od 7980 zł, ale Samsung postanowił pobić swój rekord. Na CES 2022 zaprezentował model Samsung Odyssey Ark.

To bez wątpienia największy na świecie zakrzywiony monitor dla graczy, wyposażony w 55″ panel 4K. Sam rozmiar ekranu to jednak nie wszystko, gdyż konstrukcja monitora umożliwia ustawienie go w pionie oraz poziomie. Jest to możliwe dzięki temu, że podstawka ma regulowaną wysokość, natomiast proporcje ekranu wynoszą 16:9.

Samsung Odyssey Ark

Sprzęt może więc służyć nie tylko do rozrywki i zabawy najnowszymi grami, ale też do pracy. Dzięki dużemu rozmiarowi wyświertlacza, możemy na nim równocześnie otworzyć wiele okien z różnymi programami.

Producent zadbał też o komfort obsługi tak dużego ekranu. Wyposażył go w bezprzewodowe pokrętło umożliwiające przełączanie się pomiędzy różnymi wejściami oraz zmianę ustawień ekranu. Pozwoli ono również kontrolować kolorowe podświetlenie umieszczone na dole wyświetlacza.

Samsung Odyssey Ark

Producent na razie nie ujawnił ceny nowego monitora, ale należy liczyć się z tym, że Samsung Odyssey Ark będzie bardzo drogi. Cena powyżej 10 tys. zł nie powinna więc być żadnym zaskoczeniem.

Źródło

You may also like...