Pebble Feel uczyni doznania w świecie VR bardziej realnymi

Na CES 2022 zaprezentowano także nowe produkty związane z technologią VR. Jednym z nich jest uprząż Pebble Feel, która znacznie zwiększy realizm doznań w cyfrowym świecie.

Technologia VR miała zrewolucjonizować świat i sprawić, że cyfrowa rzeczywistość będzie nie do odróżnienia od prawdziwej. Na razie wielkie plany skończyły się na goglach VR takich jak Oculus Quest 2, których ceny zaczynają się od 2438 zł. Sęk w tym, że takie gogle pozwalają jedynie zobaczyć i usłyszeć cyfrowy świat, lecz nie zapewniają żadnych dodatkowych doznań poza wzrokowo-słuchowymi.

Firmy projektują jednak gadżety, które podnoszą realizm cyfrowego świata, gwarantując dodatkowe bodźce. Na targach CES 2022 firma Shiftall zaprezentowała najnowszy tego typu produkt, który nazywa się Pebble Feel. Jest to specjalna uprząż zakładana na ciało, która pozwoli użytkownikowi poczuć ciepło oraz chłód w cyfrowej symulacji. Zamontowana w nim płytka rozgrzewa się lub schładza, dzięki czemu można poczuć zmiany temperatury.

Według producenta urządzenie przy temperaturze otoczenia 25 stopni Celsjusza, może osiągać temperaturę w przedziale od 9 do 42 stopni.

Sam pomysł może być ciekawy, ale pojawia się pytanie na ile byłby użyteczny. Producenci aplikacji VR musieliby do nich implementować informacje o temperaturze w poszczególnych lokacjach. Pytanie tylko czy będzie im chciało się to robić dla stosunkowo niszowego gadżetu.

Nie wiemy na razie ile produkt będzie kosztował, ani też kiedy pojawi się na rynku.

Pebble Feel

Źródło

You may also like...