OnePlus Concept One zaskakuje znikającym aparatem

Podczas targów CES 2020, zobaczymy koncepcyjny smartfon OnePlus Concept One. Najciekawszym elementem jego wyposażeniem jest znikający aparat tylny, ukryty za specjalnym szkłem.

Producenci smartfonów muszą nieustannie opracowywać nowe rozwiązania, dzięki którym ich sprzęt stanie się bardziej atrakcyjny od urządzeń rywali. Rozwiązania te dotyczą nie tylko funkcji użytkowych, ale też wzornictwa sprzętu i czasem bywają bardzo interesujące. Jedną z ciekawszych koncepcji przygotowała swym klientom firma OnePlus, która w Las Vegas pokaże smartfon OnePlus Concept One.

Jego największym atutem jest znikający aparat główny. Normalnie w smartfonach tylny aparat jest mocno wyeksponowany, co nie każdemu się podoba. Szczególnie w przypadku ostatnich modeli, które moduł mają coraz większy i bardziej wystający. Chińska firma zastosowała więc ciekawą sztuczkę, pozwalającą go ukryć. Zastosowano tutaj specjalne szkło o zmiennej przejrzystości.

OnePlus Concept One

Elektrochromowa tafla szkła pokrywa obiektywy tylnego aparatu. Normalnie są widoczne przez szkło, jednak po przyłożeniu napięcia osłona ściemnia się. Umożliwia to ukrycie soczewek bez żadnej mechanicznej przesłony. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest całkowicie płaski panel, bez standardowego garbu aparatu.

Co ciekawe, przy implementacji nowej technologii, inżynierowie chińskiej firmy współpracowali z McLarenem. Brytyjski producent super aut oferuje bowiem takie szkło jako opcjonalne wyposażeniem swych pojazdów.

Póki co nie wiemy jakie wyposażenie zaoferuje nam OnePlus Concept One. Producent nie podał bowiem żadnych szczegółów technicznych, a więc rozmiar i rozdzielczość wyświetlacza oraz model procesora, na razie są tajemnicą. Za kilka dni poznamy jednak wszystkie szczegóły.

OnePlus Concept One

Źródło

You may also like...