Seagway pokazał futurystyczny wózek inwalidzki

Firma Seagway zapowiedziała nowe produkty, które pokaże na CES 2020. Jednym z jest futurystyczny wózek inwalidzki Segway S-Pod, zaś drugim wygodna hulajnoga Segway KickScoot Air T15.

Seagway, który od lat produkuje osobiste środki transportu, w Las Vegas pokaże nam najnowsze propozycje swych inżynierów.

Segway S-Pod to swego rodzaju futurystyczny wózek inwalidzki. Jest to pojazd wykorzystujący doskonale znaną technologię, wykorzystywaną w produkowanych przez firmę skuterach. Różni się jednak konstrukcyjnie, gdyż zamiast stać i trzymać kierownicę, pasażer siedzi w wygodnym fotelu. Sterowanie pojazdem odbywa się natomiast za pomocą specjalnego joysticka. Urządzenie ma samobalansujący napęd, jednak posiada też dodatkowe kółka, które zwiększają stabilność konstrukcji i zapobiegają upadkom.

Segway S-Pod potrafi poruszać się całkiem szybko, gdyż rozwija maksymalną prędkość wynoszącą aż 38 km/h. Natomiast wbudowany akumulator pozwala pokonać dystans 70 km. Producent deklaruje też, że aktualny prototyp potrafi pokonywać wzniesienia o nachyleniu 10 stopni.

Gadżet nie będzie jednak dostępny dla każdego. Firma planuje sprzedawać go parkom rozrywki oraz centrom handlowym, gdzie poruszanie się może niektórym ludziom sprawiać problemy.

Segway S-Pod

Bardziej dostępnym produktem jest hulajnoga Segway KickScoot Air T15. Nie jest to jednak zwykły pojazd, lecz hulajnoga elektryczna naszpikowana nowoczesną technologią. Wyposażono ją w 300 W silnik, który pozwala rozpędzić się do prędkości niemal 20 km/h i to nawet na wzniesieniach o 15 procentowym nachyleniu. Energia w akumulatorze standardowo wystarczy na 14 km. Pojazd posiada jednak system jej odzyskiwania podczas hamowania, co powinno nieco wydłużyć zasięg.

Segway S-Pod

Ciekawostką jest wbudowany tempomat, który pozwala utrzymać stałą prędkość bez względu na stan nawierzchni. Pojazd automatycznie dostosowuje prędkość do wybranej wartości.

Segway KickScoot Air T15 do sprzedaży trafi już za kilka miesięcy i będzie kosztował 799 dolarów.

Źródło

You may also like...