Razer pokazał Project Sophia; modularne biurko z wbudowanym komputerem

Na targach CES 2022 nie mogło zabraknąć Razera. Znany producent akcesoriów do gier, zaprezentował biurko zintegrowane z komputerem o nazwie Razer Project Sophia.

Każdy gracz musi mieć biurko, które zapewni mu odpowiedni komfort korzystania z komputera. Powinno posiadać duży blat, na którym można postawić monitor, klawiaturę, mysz oraz inne akcesoria. Dobrze byłoby również, by miało miejsce dla obudowy komputera, zapewniające przy tym sprawne chłodzenie podzespołów.

Project Sophia

Project Sophia to coś więcej niż biurko do komputera

Okazuje się jednak, że biurko także może być gadżeciarskie i oferować wiele funkcji, których nawet byśmy się pod nim nie spodziewali. Taki produkt mieliśmy okazję zobaczyć na stoisku Razera na targach CES 2022. Znany producent akcesoriów zaprezentował tam Razer Project Sophia, czyli modularne biurko zintegrowane z komputerem.

Project Sophia

Nie jest to więc zwyczajne biurko, na którym stawiamy komputer. To sprzęt, który w rzeczywistości jest komputerem z wbudowanym ogromnym monitorem OLED mającym 65″ lub 77″. Ma bowiem specjalne sloty w które możemy włożyć podzespoły naszego peceta.

Producent zaoferuje także 13 różnych modułów, z których użytkownicy będą mogli zbudować komputer swoich marzeń. Są to ekrany dotykowe, miksery audio, zewnętrzne karty do przechwytywania obrazu itp. Każdy moduł można magnetycznie podczepić od spodu deska, montując do specjalnie zaprojektowanej płyty PCB. Oczywiście biurko dysponuje także podświetleniem RGB, które można konfigurować, dostosowując do własnych potrzeb.

Razer Project Sophia jest na razie tylko konceptem, więc nie pojawi się w sprzedaży. Niewykluczone jednak, że producent zdecyduje się jednak rozpocząć seryjną produkcję takiego biurka.

Powyższy gadżet nie jest jedynym sprzętem dla graczy, który Razer pokazał w Las Vegas. Firma zaprezentowała również fotel Razer Enki Pro Hypersense, wyposażony w technologię haptyczną.

Project Sophia

To technologia podobna do wibrujących foteli znanych z kin na całym świecie, która zapewnia dodatkowe doznania. Producent deklaruje, że system będzie wspierał około 2200 gier, filmów oraz utworów muzycznych.

Razer nie podał kiedy fotel pojawi się w sprzedaży oraz ile będzie trzeba za niego zapłacić.

Źródło

You may also like...