Ogniwa słoneczne zamiast dachówek; nowy pomysł na darmowy prąd

Firma GAF Energy zaprezentowała nowy produkt dla osób, które chciałyby zmniejszyć swe rachunki za prąd. To specjalne dachówki Timberline Solar z wbudowanymi ogniwami.

Niedawny wzrost cen energii da się we znaki wielu osobom, szczególnie takim, które mają domy i zużywają sporo prądu. Istnieją jednak rozwiązania, pozwalające nieco ulżyć naszym portfelom.

Na rynku obecnych jest wiele firm instalujących na dachach domów ogniwa solarne, ale nie każdy chce, by coś takiego szpeciło jego dom. Poza tym ich montaż nie jest tani, gdyż muszą się tym zająć doświadczeni specjaliści.

Timberline Solar

Ciekawsze rozwiązanie ma firma GAF Energy, która pokazała produkt o nazwie Timberline Solar. Są to dachówki wyposażone w ogniwa fotowoltaiczne, które instaluje się praktycznie jak zwykły dach. Ich największą zaletą jest to, że można je przybijać jak standardowe dachówki, a więc instalacja nie wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności i materiałów. Wystarczy jedynie pistolet do gwoździ i praktycznie każdy może pokryć nimi dach.

Jeśli połączymy je z domową baterią, którą na CES 2022 zaprezentował Kohler, wówczas będziemy mieli darmowy prąd przez cały czas. Bateria pozwoli bowiem korzystać wieczorami ze zmagazynowanej w niej energii, którą dachówki wyprodukowały podczas dnia.

Timberline Solar

Na razie producent nie podał ile takie dachówki będą kosztowały, a także ile energii wyprodukują. Poza tym początkowo ich dostępność będzie ograniczona jedynie do kilku amerykańskich stanów. GAF Energy obiecuje jednak, ze wkrótce rozszerzy dostępność Timberline Solar.

Źródło

You may also like...