Nowy My Passport SSD to szybki i pojemny magazyn danych

Western Digital zaprezentowało kolejny przenośny dysk z serii My Passport. Nowy model to dysk SSD o maksymalnej pojemności aż 2 TB i całkiem szybkim transferze danych.

Mimo coraz szybszych łącz internetowych, do przenoszenia sporej ilości danych pomiędzy komputerami, nadal używamy przenośnych dysków. Z tą różnicą, że coraz rzadziej są to dyski HDD, które powoli wypierają znacznie nowocześniejsze i dużo szybsze nośniki SSD. Są bowiem lżejsze, bardziej poręczne i zdecydowanie wygodniejsze w eksploatacji.

Firma Western Digital zaprezentowała właśnie kolejny produkt z rodziny przenośnych dysków My Passport. Jest to dysk SSD, będący idealnym narzędziem pracy dla artystów, fotografów oraz specjalistów od edycji wideo. Nowy nośnik dostępny jest w kilku wariantach pojemności, przy czym największy model pozwala zapisać aż 2 TB danych.

Zastosowano w nim technologię NVMe, która umożliwia zapis danych z prędkością do 1000 MB/s oraz odczyt na poziomie 1050 MB/s. Oczywiście producent zadbał także o ochronę cennych plików przechowywanych na tym nośniku i to zarówno przed uszkodzeniem, jaki niepowołanym dostępem.

Zastosował więc 256-bit AES szyfrowanie plików, a dodatkowo obudowa napędu jest odporna na wstrząsy i wibrację. Dla odpowiednio szybkiego transferu danych, nośnik wyposażono natomiast w port USB-C.

Nowy My Passport SSD możemy kupić w wersji 500 GB za 120 dolarów, 1 TB za 200 dolarów lub 2 TB za 380 dolarów. W przeliczeniu na złotówki daje to odpowiednio 450 zł, 750 zł oraz 1425 zł.

My Passport

Źródło

You may also like...