Samsung pokazał patent na ukrycie przedniej kamery

Samsung opatentował kolejne rozwiązanie dotyczące ukrycia kamery pod wyświetlaczem. Producent planuje w przyszłości zastosować je we własnym sprzęcie.

Przez wiele lat producenci smartfonów starali się odchudzić ramki otaczające wyświetlacze i udało im się to dopiero po pojawieniu się notchy. Dzięki temu mogli nie tylko zmniejszyć rozmiary ramek, ale także zwiększyć ekrany bez powiększania rozmiarów całego sprzętu.

Pojawiły się jednak inne problemy, gdyż takie rozwiązanie konstrukcyjne nie każdemu się spodobało. Jest ono również kłopotliwe dla twórców aplikacji, którzy muszą dopasować swe produkty w taki sposób, aby dziury oraz notche nie przesłaniały istotnych informacji.

Producenci zaczęli więc myśleć nad innym rozwiązaniem i najbardziej obiecującą koncepcją jest ukrycie przedniej kamery pod samym wyświetlaczem. Pierwszym smartfonem, w którym to zastosowano jest ZTE Axon 20 5G, który pojawił się w sprzedaży jesienią ubiegłego roku. Inni producenci nie chcą być jednak gorsi i także pracują nad taką technologią, a jednym z nich jest Samsung.

Koreańska marka pokazała najnowszy patent dotyczący tej technologii. Dokumenty opublikowane przez witrynę LetsGoDigital prezentują trzy pomysły na ukrycie kamery do selfie. Wynika z nich, że firma chce podzielić wyświetlacz na dwie części. Pierwszy z nich jest głównym ekran em o lepszej rozdzielczości. Drugi to mniejszy wyświetlacz o niższej jakości obrazu, umieszczony w górnej części wyświetlacza lub z boku. Ten element pozwoliłby nie tylko ukryć obiektyw kamery, ale również diody LED oraz niezbędne sensory. Umieszczone pod nim sensory podczerwieni rozpoznawałyby obiekty i ludzi, a także obliczały odległość od telefonu.

Jest to rzecz jasna tylko patent pokazujący jak w przyszłości mogłoby to wyglądać, więc nie oznacza to, że Samsung wkrótce wykorzysta koncepcję w swym sprzęcie. Firma jednak pracuje nad tym rozwiązaniem od jakiegoś czasu, więc nie można wykluczyć, że zdecyduje się go wdrożyć.

Samsung

Źródło

You may also like...