Nowa skórka Fortnite daje nieuczciwą przewagę w bitwie

Epic Games reaguje na kontrowersje związane z nową skórką do Fortnite. Gracze zarzucają producentowi, że daje przewagę podczas bitwy, utrudniając dostrzeżenie korzystającej z niej postaci.

Fortnite wprawdzie umożliwia graczom wydawanie pieniędzy na zakup różnego rodzaju przedmiotów, lecz nie są to elementy dające przewagę w meczach. Są to jedynie przedmioty kosmetyczne, pozwalające wyłącznie zmienić wygląd własnego bohatera, które w żaden sposób nie wpływają na rozgrywkę.

Tak było dotychczas, gdyż deweloper dodał właśnie do gry nowe skórki, które wywołały mnóstwo kontrowersji. Wielu użytkowników strzelanki zarzuca firmie, że są to elementy pay to win, które faworyzują graczy z grubymi portfelami, dając im nieuczciwą przewagę.

Dodane skiny przedstawiające super bohaterów są bowiem czarne i to właśnie jest powodem tychże protestów. Każdy skin jest całkowicie czarny i nie ma żadnych elementów, które je wyróżniają, jak włosy, maski itp. W ciemniejszych i zacienionych obszarach stapiają się więc z tłem, przez co przy włączonych cieniach praktycznie nie można ich dostrzec. W przypadku pecetów nie jest to jeszcze aż tak dużym problemem, gdyż w ustawieniach grafiki cienie można wyłączyć. Zupełnie inaczej jest na konsolach, gdzie ich wyłączenie jest niemożliwe, przez co posiadacze takich skórek zyskują nieuczciwą przewagę.

Epic Games twierdzi, że przyjrzy się sprawie skórek, choć na razie nie wiadomo jakie wprowadzi w nich zmiany, by usnąć problem. Prawdopodobnie programiści zmodyfikują je w taki sposób, aby w zacienionych miejscach stały się bardziej widoczne.

Dodam, że nie po raz pierwszy wprowadzone do gry skórki powodują takie problemy. W przeszłości firma musiała wprowadzić zmiany do zielonej skórki Toy Soldier, gdyż była w całości zielona, przez co stapiała się z drzewami, trawą i krzakami.

Fortnite

Źródło

You may also like...