Za dwa lata nie będzie już netbooków

Pierwsze netbooki pojawiły się w 2007 roku i były przeznaczone dla osób potrzebujących mobilności, a jednocześnie stroniących od noszenia ciężkiego latptopa. Niestety wraz z rozwojem tabletów, przestały być potrzebne i wkrótce znikną z rynku.

Zajmująca się badaniem rynku firma iSuppli, przeprowadziła wnikliwe badania, z których wynika, że netbooki do 2015 roku całkowicie znikną ze sklepowych półek. Firma swą prognozę oparła przede wszystkim na danych dotyczących sprzedaży.I tak w 2010 roku nabywców znalazło 32,14 miliona takich komputerów, lecz już w 2012 roku, było ich tylko 14,13 miliona. Prognoza na 2013 rok wygląda jeszcze mniej optymistycznie, bo zakłada sprzedaż zaledwie 3,97 miliona netbooków.

Ich zniknięcie z rynku jest po prostu nieuniknione, ponieważ netbooki zostały doskonale zastąpione przez tablety i coraz większe smartfony, których ceny z roku na rok spadają. Swoje dołożyły też Ultrabooki, które są równie mobilne, a przy tym mają większe ekrany i stają się coraz tańsze. Tak więc wkrótce netbooki będziemy widywać jedynie na aukcjach i w komisach.

Źródło: Zdnet.com

You may also like...