Przedsprzedaż smartfona Jolla rusza w maju

Już w przyszłym miesiącu będzie można zamówić w przedsprzedaży pierwszy smartfon firmy Jolla, oparty na systemie operacyjnym Sailfish OS. Co ciekawe, produkcja tego sprzętu finansowana jest z Kickstartera.

Dotychczas sądziłem, że tak poważnego przedsięwzięcia jak w prowadzenie na rynek nowego modelu smartfona, nie da się sfinansować z platform crowfunding. Okazuje się jednak, że jest to jak najbardziej możliwe, a dowodem na to jest firma Jolla, która szykuje się do rozpoczęcia sprzedaży swego pierwszego telefonu. Ciekawostką jest jednak to, iż nowa słuchawka nie będzie bazować na żadnym znanym systemie operacyjnym, lecz na zupełnie nowym Sailfish OS.Antti Saarnio, prezes Jolla potwierdził w rozmowie z Finnish Economic Times, że jego nowy produkt będzie dostępny w przedsprzedaży w maju, a każdy kto zdecyduje się złożyć zamówienie, otrzyma prezent w postaci indywidualnej skórki. Zapewnił też, że smartfon będzie miał nowoczesne, skandynawskie wzornictwo, co może oznaczać smukły kształt i proste linie.

Smartfon z nowym systemem operacyjnym zawsze wzbudza obawy, ponieważ nikt nie jest w stanie zapewni, czy będą na niego dostępne jakieś użyteczne aplikacje.

Źródło: Ibtimes.co.uk

You may also like...