Google Phone App automatycznie nagra anonimowe połaczenia

Google pracuje nad tym, aby aplikacja Google Phone App umożliwiła automatyczne nagrywanie anonimowych połączeń. Sugerują to dane wyciągnięte z najnowszej jej wersji.

Na smartfonach jest wprawdzie dostępnych wiele aplikacji umożliwiających nagrywanie połączeń, ale od jakiegoś czasu taką możliwość oferuje również Google Phone App. Niestety funkcja Call Recording nie jest dostępna dla wszystkich. Początkowo mogli z niej korzystać tylko posiadacze smartfonów Google Pixel, ale później dodano także obsługę sprzętu Xiaomi oraz Nokii.

Google pracuje teraz nad usprawnieniem nowej opcji, aby mogła automatycznie rejestrować także połączenia z nieznanych numerów. Taką zmianę sugerują dane wyciągnięte z APK najnowszej wersji aplikacji. Znaleziono w nich takie słowa kluczowe jak “zawsze nagrywaj”, “numery nieobecne w kontaktach” itp. Może to sugerować, iż aplikacja będzie nie tylko nagrywała połączenia automatycznie, ale też rejestrowała telefony od osób, których nie znamy.

To że koncern rozwija nową funkcję, wcale nie oznacza iż niebawem będziemy z niej mogli wszyscy korzystać. Nie wiadomo bowiem kiedy amerykański koncern zaimplementuje ją w swej aplikacji obsługującej połączenia.

Poza tym musimy pamiętać, że nagrywanie połączeń bez wiedzy rozmówcy w wielu krajach jest prawnie zakazane. Kwestie prawne mogą więc stać na przeszkodzie w upowszechnieniu nowej opcji. Google z pewnością więc nie udostępni jej na każdym rynku, lecz tylko w niektórych krajach.

Google Phone App

Źródło

You may also like...