Segway eMoped C80 wielkim sukcesem na Indiegogo

W mniej niż 12 godzin elektryczny skuter Segway eMoped C80 zebrał 150 tys. dolarów. Fundusze pozwolą szybko rozpocząć seryjną produkcję tego nowoczesnego jednośladu.

Seagway jest przedsiębiorstwem doskonale znanym z niezwykle popularnych elektrycznych środków transportu. Teraz firma nieco zmieniła profil swej działalności i pracuje nad pierwszym elektrycznym jednośladem.

Pojazd o nazwie Segway eMoped C80 ma już na swym koncie imponujący sukces na platformie Indiegogo. Zaledwie 12 godzin wystarczyło, by w internetowej zbiórce uzyskać 150 tys. dolarów na rozpoczęcie jego seryjnej produkcji. Natomiast w ciągu dwóch dni, internauci wsparli ten projekt kwotą 274 tys. dolarów.

Segway eMoped C80 to lekki pojazd elektryczny, wyposażony w szereg nowinek technologicznych zapewniających bezpieczeństwo i wygodę podróżowania. Jednym z jego atutów jest system antykradzieżowy, dzięki któremu mapy pewność, że skuter zostawiony pod sklepem będzie nadal tam stał gdy wrócimy.

Nowoczesne zabezpieczenie antykradzieżowe

Rozwiązanie nazywa się AirLock i współpracuje z firmową aplikacją Segway-Ninebot. Dzięki technologii NFC, zablokowanie oraz odblokowanie pojazdu jest niezwykle wygodne. Za sprawą sensorów umieszczonych pod kanapą, pojazd automatycznie blokuje się już po 3 sekundach od zaparkowania. Natomiast technologia Smart Seat Detection pozwoli go łatwo odblokować, gdyż wystarczy jedynie usiąść na jego siedzisku.

Segway eMoped C80

Co ciekawe, jeśli niewłaściwie usiądziemy na skuterze, lub sensory nie wykryją ruchu, pojazd pozostanie zablokowany nawet jeśli przekręcimy manetkę przyspieszenia. To specjalna funkcja dbająca o bezpieczeństwo kierowcy podczas jazdy.

Gdy natomiast sensory wykryją pchanie, ciągnięcie lub próbę uzyskania dostępu do pojazdu bez autoryzacji, włączy się alarm. W sumie są cztery rodzaje alarmu, które uruchamiają światła i syrenę, blokują koła oraz wysyłają powiadomienie na smartfona. Użytkownik dostanie również bieżącą lokalizację skutera, więc może łatwo śledzić jego pozycję.

Segway eMoped C80

Pojemna bateria gwarantuje duży zasięg

Dzięki tarczowym hamulcom na przednim oraz tylnym kole, zatrzymanie skutera nie sprawia żadnego problemu. Natomiast przednie i tylne zawieszenie dba o odpowiedni komfort jazdy nawet po wyboistej drodze. Dużym atutem pojazdu jest również pojemna bateria 1152 Wh, która na jednym ładowaniu pozwoli pokonać dystans niemal 85 km. Akumulator można też zdemontować, a dzięki masie nieznacznie przekraczającej 6 kg, można go łatwo zabrać ze sobą.

Segway eMoped C80

Więcej informacji na temat Segway eMoped C80, znajdziecie na stronie Indiegogo. Dodam jeszcze, że skuter można tam zamówić za kwotę 1899 dolarów, czyli w przeliczeniu za nieco ponad 7400 zł. Jego rynkowa premiera odbędzie się już w listopadzie bieżącego roku.

Źródło

You may also like...