Nowe Galaxy Buds będą działać dwukrotnie dłużej

Samsung chce wydłużyć czas pracy słuchawek Galaxy Buds+ do 12 godzin. Odbędzie się to jednak kosztem systemu redukcji szumów, którego w tym modelu zabraknie.

Mniej więcej rok temu Samsung wprowadził na rynek bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds, będące bezpośrednią odpowiedzią na Apple AirPods. Produkt koreańskiego koncernu miał jednak nad swym rywalem sporą przewagę, w postaci systemu redukcji szumów. Jest to rozwiązanie stosowane w wielu modelach słuchawek, które eliminuje hałasy otoczenia. W ten sposób użytkownik skupia się tylko na tym co dociera do jego uszu, czyli muzyce, podcastach lub audiobookach.

Niestety ten system wymaga do pracy sporo energii. Tymczasem zważywszy na konieczność zachowania niewielkiej masy i rozmiarów, bateria nie mogła więc być duża. Zapewniała więc stosunkowo krótki czas pracy, który wynosił jedynie około godzin. W przypadku słuchawek przenośnych to spora wada, dlatego w nowym modelu producent chce to zmienić.

Według najnowszych doniesień, Galaxy Buds+ otrzymają większą baterię o pojemności 85 mAh, natomiast zabraknie w nich wspomnianego systemu redukcji szumów. Dzięki temu sprzęt będzie jednak działał około 12 godzin na jednym ładowaniu, czyli dwukrotnie więcej niż poprzednik.

To jeszcze nie koniec ulepszeń sprzętu. W nowych słuchawkach możemy oczekiwać lepszej jakości dźwięku. Produkt dostanie ponadto aż cztery mikrofony, co zdecydowanie podniesie komfort prowadzenia rozmów. Pojawia się jednak pytanie, czy brak systemu redukcji szumów nie pogorszy atrakcyjności słuchawek i zachęci klientów do sięgnięcia po sprzęt rywali. Na przykład AirPods Pro, które taki system posiadają.

Galaxy Buds

Źródło

You may also like...