Nowa ładowarka Xiaomi korzysta z pomysłu Apple

Xiaomi pokazało najnowszą ładowarkę bezprzewodową do urządzeń mobilnych. Produkt może równocześnie ładować kilka urządzeń, a wyceniono go na 360 zł.

Kilka lat temu Apple postanowiło stworzyć ładowarkę AirPower, która miałaby równocześnie uzupełniać baterie w kilku urządzeniach. Wyzwanie to przerosło jednak inżynierów amerykańskiego koncernu, którzy nie byli w stanie poradzić sobie z kwestiami technicznymi. Nie udało im się bowiem rozwiązać problemu z temperaturą, która prowadziła do topienia cewek indukcyjnych, więc porzucili projekt.

Ładowarka Xiaomi obsłuży trzy urządzenia

Apple poległo na tym pomyśle, jednak innym producentom bez problemu udało się go zrealizować i z powodzeniem wprowadzić taki sprzęt na rynek. Xiaomi jest kolejną firmą, która opracowała indukcyjną ładowarkę bazującą na pomyśle AirPower.

Xiaomi

Chiński producent zaprezentował zaprojektował nowoczesne akcesorium wyposażone w aż 19 cewek indukcyjnych. Może on ładować w tym samym czasie trzy różne urządzenia z mocą 20 W dla każdego, a dzięki odpowiedniej konstrukcji nie musimy dokładnie ustawiać ładowanego sprzętu. Można go bowiem położyć w dowolnym miejscu ładowarki i wówczas rozpocznie się proces ładowania.

Gadżet już niebawem trafi do sprzedaży, a wyceniono go na 599 juanów, czyli w przeliczeniu niemal 360 zł. Nie jest to oczywiście niska cena za ładowarkę bezprzewodową, ale jeśli posiadamy kilka urządzeń przenośnych, taki zakup może być opłacalny. Nie będziemy bowiem musieli korzystać z trzech różnych ładowarek i szukać trzech oddzielnych gniazdek dla każdej z nich.

Xiaomi

Stylowa ładowarka z podstawką

Jeśli poszukujecie bardziej stylowej ładowarki, to może Was zainteresować inny produkt tej firmy, mianowicie Mi Wireless Fast Charging Stand. Jest to 80 W ładowarka przeznaczona do obsługi jednego urządzenia, która prezentuje się niezwykle nowocześnie i elegancko. Można na niej położyć smartfon zarówno w trybie portretowym, jak i krajobrazowym, a dwie cewki indukcyjne zaczną jego ładowanie.

Xiaomi

Jest przy tym bardzo szybka, choć na razie wykorzystanie pełni jej możliwości raczej nie wchodzi w grę. Smartfony Xiaomi nie obsługują tak dużej mocy i jedynie zaprezentowany wczoraj Mi 11 Ultra wspiera 67 W ładowanie bezprzewodowe.

Tę ładowarkę wyceniono na 499 juanów, czyli około 300 zł. Nie wiemy na razie kiedy oba produkty pojawią się na europejskich rynkach.

Źródło

You may also like...