Xiaomi Mi 11 Ultra debiutuje ze Snapdragonem 888 i nowym aparatem

Dziś odbyła się w Chinach oficjalna premiera najnowszego flagowca Xiaomi Mi 11 Ultra. Smartfon oferuje przyszłym nabywcom Snapdragona 888 oraz usprawniony aparat z sensorem Samsung GN2 50 MP.

Zgodnie z obietnicą, Xiaomi zaprezentowało dziś całemu światu swego najnowszego flagowca z rodziny Mi 11. Dyrektor generalny chińskiej firmy opisuje model Xiaomi Mi 11 Ultra, jako “Króla Androida” i trzeba przyznać, że nie są to słowa na wyrost. Smartfon oferuje bowiem topową specyfikację i posiada kilka ciekawych rozwiązań technologicznych.

Xiaomi Mi 11 Ultra ze Snapdragonem 888

To co na najbardziej rzuca się w oczy to rewelacyjny 6,81″ wyświetlacz AMOLED o częstotliwości odświeżania 120 Hz oraz obsłudze Dolby Vision. Panel o rozdzielczości 3200 x 1440 pikseli jest delikatnie zakrzywiony z czterech stron, zaś przed uszkodzeniami chroni go szkło Gorilla Glass Victus. Producent jednak nie ograniczył się tylko do niego i fabrycznie nałożył dodatkową osłonę ekranu, zabezpieczającą go przed rysami.

Xiaomi Mi 11 Ultra

Panel może pochwalić się szczytową jasnością na poziomie aż 1700 nitów, a jego częstotliwość próbkowania wynosi 480 Hz. Jest przy tym kompatybilny z DCI-P3 i HDR10+. Wyświetlacz zintegrowano również ze stereofonicznymi głośnikami zestrojonymi przez specjalistów z Harman Kardon oraz 20 MP kamerą do selfie. Ta ostatnia znajduje się w okrągłym wycięciu zlokalizowanym w lewym górnym rogu wyświetlacza. Wbudowano w niego również czytnik odcisków palców.

Xiaomi Mi 11 Ultra

Dwa wyświetlacze AMOLED

Co ciekawe nie jest to jedyny ekran zastosowany w tym modelu, gdyż z tyłu znajdziemy kolejny. Umieszczono go w module głównego aparatu i jest to panel AMOLED o przekątnej 1,1″ i rozdzielczości 126 x 294 pikseli. Co więcej to ekran dotykowy i można go używać w trybie always-on do prezentacji powiadomień, a także kadrowania selfe gdy używamy głównego aparatu.

Xiaomi Mi 11 Ultra

W głównym aparacie największą zmianą jest 50 MP sensor Samsung GN2 50 opracowany we współpracy z Xiaomi. Ma on 1/1.12″ i jest największym sensorem ze wszystkich aparatów dostępnych na rynku. A zastosowano go w aparacie szerokokątnym, łącząc z optyką f/1.95. Wykorzystuje technologię łączenia pikseli 4-in-1 Super Pixels oraz posiada laserowy autofokus Time-of-Flight. Producent zapewnia, że dzięki firmowym algorytmom może wykonywać zdjęcia nawet przy bardzo słabym świetle.

Xiaomi Mi 11 Ultra

Nowy sensor połączono z 48 MP czujnikiem z 5-krotnym peryskopowym zoomem, który oferuje również 10-krotny zoom hybrydowy i 120-krotny cyfrowy. Zastosowano tu również 48 MP sensor ultraszerokokątny. Wszystkie trzy aparaty mogą nagrywać wideo w 8K przy 24 kl/s.

Sprawnie chłodzony procesor

Pod maską tego modelu pracuje Snapdragon 888, który dzięki trójfazowemu systemowi chłodzenia przez cały czas zapewnia maksymalną wydajność. Zastosowane to rozwiązanie poprawia przewodnictwo cieplne aż o 100 procent i wykorzystuje komorę parową. Znajdująca się w niej ciecz odbiera ciepło i rozprasza je zmieniając się w gorący gaz. Następnie trafia on do kolejnej komory gdzie po schłodzeniu znowu staje się ciekły. Producent zapewnia, że dzięki takiemu chłodzeniu procesor nie będzie się przegrzewał, nawet podczas długotrwałej pracy pod obciążeniem.

Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra oprócz 12 GB RAM i 256 GB pamięci, ma także 5000 mAh baterię z 67 W systemem szybkiego ładowania. Ta sama moc dostępna jest w ładowaniu przewodowym oraz bezprzewodowym. Pełne naładowanie baterii dzięki dołączonej do telefonu ładowarce, zajmie około 36 minut. Dodatkowo mamy do dyspozycji 10 W odwrócone ładowanie, dzięki któremu telefonem naładujemy słuchawki lub smartwatch.

Nowy smartfon działa w oparciu o system Android 11 z nakładką MIUI 12.5. Na rynku europejskim będzie go można dostać w cenie 1199 euro.

Źródło

You may also like...