Pierwsze korekcyjne okulary przeciwsłoneczne oszczędzą nam wydatków

Firma 32 North zaprezentowała pierwsze okulary przeciwsłoneczne, z adaptacyjnymi szkłami. Momentalnie można je przekształcić z okularów do czytania w takie, które chronią przed słońcem

Osoby mające wadę wzroku i noszące okulary korekcyjne, mają często problem z doborem okularów przeciwsłonecznych. Zazwyczaj muszą więc posiadać dwie pary i zmieniać je w razie potrzeby. Ta niedogodność może wkrótce należeć do przeszłości, dzięki wysiłkom inżynierów z firmy 32 North.

Na targach CES 2022 można znaleźć także produkty adresowane do osób z wadą wzroku. Jednym z nich są najnowsze okulary firmy 32 North, które mogą takim ludziom oszczędzić wydatków. Pełnią bowiem funkcję okularów do czytania, a równocześnie mogą chronić oczy przed palącym słońcem.

okulary

Zastosowano w nich opatentowaną technologię ciekłych kryształów, która pozwala przełączać gadżet z tradycyjnych okularów do czytania na przeciwsłoneczne. Jeśli więc w letni dzień potrzebujemy przeczytać np., książkę lub menu w restauracji, nie musimy zmieniać okularów. Wystarczy jedynie przestawić ich szkła w dedykowanej aplikacji na smartfona.

Pomysł jest bardzo ciekawy, choć na razie trudno powiedzieć na ile może być praktyczny. O tym przekonamy się jednak dopiero wówczas gdy okulary trafią na rynek i pojawią się ich pierwsze testy. Na razie producent przyjmuje na swej stronie zamówienia przedsprzedażowe, zaś aby je złożyć trzeba dysponować kwotą 499 dolarów.

Źródło

You may also like...